Wybór poezji

Okładka książki Wybór poezji Adam Mickiewicz
Okładka książki Wybór poezji
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Biblioteka Domu Polskiego Seria: Biblioteka Domu Polskiego poezja
poezja
Biblioteka Domu Polskiego
Wybór poezji
Biblioteka Domu Polskiego
1925-01-01
1925-01-01

Okładka książki Świteź według Adama Mickiewicza Paulina Kalinowska, Adam Mickiewicz
Świteź według ... Paulina Kalinowska,...
Okładka książki Ballady i romanse z komentarzami Emilii Kiereś Emilia Kiereś, Adam Mickiewicz
Ballady i roma... Emilia Kiereś, Adam...

Mickiewicza większość naszych rodaków zna i ceni. Prawie każdy z nas spotkał się z jego twórczością w tej lub innej formie. Czy warto go zachwalać i mimo to zachęcać do lektury jego poezji. Oczywiście, że warto. Zawsze i wszędzie. Jest to wyjątkowa postać i wyjątkowy poeta. Ta książka ukazuje w skondensowany sposób jego talent i dzięki niej można się zaznajomić z jego wspaniałą poezją.
Znakomitą przedmowę i objaśnienia książkowe napisał Józef Maciejowski. Jakie wiersze, utwory znajdziemy w książce? Już nadchodzi odpowiedź. Najpierw cztery wiersze ze zbioru "Ballady i romanse", następnie dziewięć sonetów (w tym pięć ze zbioru "Sonety Krymskie"),później cztery wiersze różne. Po tychże niezwykłych wierszach fragmenty "Grażyny", "Konrada Wallenroda", "Dziadów" i "Pana Tadeusza". Świetny to wybór i wybitna jest to książka.
Adam Mickiewicz w pełnej krasie i okazałości. Książka w znakomity sposób przybliża jego twórczość i daje czytelnikom wspaniałe porcje jego poetyckich zdolności. 9/10 - niższa ocena według mnie będzie niesprawiedliwa i wręcz niedopuszczalna. Książka pełna nieśmiertelnej poezji wysokich lotów.

Uwielbiam. I myślę, że tyle wystarczy.

Uwielbiam. I myślę, że tyle wystarczy.

• P2/b1

Dodaj cytat z książki Wybór poezji