Odzyskane uczucia

Okładka książki Odzyskane uczucia Diana Palmer
Okładka książki Odzyskane uczucia
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Wyoming Men (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Wyoming Men (tom 7)
Wyoming Winter
HarperCollins Polska
2019-09-18
2019-09-18
Ewelina Grychtoł

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile razy na kartach jednej powieści można wspomnieć - "jestem dyskretna, bo pracuję dla prawników" to zapraszam do lektury ;D
A już poważniej - lekka opowiastka na jeden wieczór, mam wrażenie, że napisana pod specyficznych odbiorców, jakim są konserwatywne Amerykanki. W życiu bohaterów kluczowe role odegra aż 4 pastorów/księży. Jeśli, ktoś ma ochotę się pośmiać i odprężyć niech śmiało sięga po "Odzyskane uczucia".

***Recenzja ***

Tytuł : Odzyskane Uczucia
Autor : Diana Palmer
Wydawnictwo : HarperCollins Polska

Miłość ne którą trzeba czekać, czasem łamie nam serce. J. C Calhoun, ochroniarz oraz były policjant. Przeszedł w życiu wiele i nie potrafi, patrzeć na inne kobiety inaczej niż przez pryzmat swojej byłej narzeczonej. Właśnie to rani Colie najbardziej, córka pastora oraz siostra przyjaciela J. C, to najbardziej niewinna i niedoświadczona dziewczyna w miasteczku. Jednak nie dla niego.
Związek tej dwujki, nie był usłany różami z powodu niedomówień, które nie zostały wyjaśnione a raczej z góry założone przez mężczyznę. Czy czarny scenariusz jaki napisał los będzie miał jednak happy End?

Czy J.C który lata temu, został zdradzony i upokorzony przez kobietę, którą kochał, będzie umiał dostrzec czyste serce Colie?

Colie od zawsze skrycie wzdychala do przyjaciela swojego brata. Kiedy los wreszcie uśmiechnął się do młodej kobiety, na drodze do jej szczęścia nie staje ukochany a jej własny brat.
To właśnie on poznał człowieka, przez którego zmienił się nie do poznania. Konsekwencje jego nieodpowiednich znajomości, zmuszają kobietę do opuszczenia rodzinnego gniazda by móc chronić siebie a przede wszystkim swoich bliskich.
Jednak pomimo podjętych, kroków za rogiem wciąż czai się niebezpieczeństwo.

Myslę, że każda z nas w swoim życiu, przeczytała książkę z pod pióra Diany Palmer.
Powiem wam, że Ja więcej niż raz.
Choć dla większości, jej książki noszą miano taniego romansu, zbyt oklepanych wątków, jak dla mnie są czasem przyjemnym oderwaniem z ważnym przesłaniem w tle.

Kolejny raz, książka Palmer porusza nasze sumienie, choć przesłanie kryjące się w niej jest proste, jednak warto się nad nim pochylić na dłużej.
Czasem, nasz wybór choćby wydawał się nam najlepszy, nie zawsze okazuje się taki dla tych, których kochamy. Nie warto udawać, trzeba być sobą, bo co to za życie w świecie niedomówień.
Jeśli chcecie wiedzieć co mam na myśli,
sięgnijcie po odzyskane uczucia.
Szczerze was do tego zachęcam❤️

Za egzemplarz dziękuję Booktime

***Recenzja ***

Tytuł : Odzyskane Uczucia
Autor : Diana Palmer
Wydawnictwo : HarperCollins Polska

Jednej z najpoczytniejszych amerykańskich autorek miłośniczkom literatury kobiecej przedstawiać nie trzeba. Diana Palmer, a dokładniej Susan Spaeth Kyle ma na swoim koncie ponad dziewięćdziesiąt książek, z czego pierwszą wydała w 1979 roku. Jest kochana w bardzo wielu miejscach na świecie w tym w Polsce. Moja mama ją uwielbia, ja czytuję ją dla rozrywki. I choć obie ją szanujemy to ja za coś zupełnie innego niż ona.

Ochroniarz J.C. Calhoun, który jest byłym policjantem prowadzi z dala od cywilizacji ranczo w Wyoming. Jest samotnikiem i outsiderem z wyboru. Stracił zaufanie do ludzi za sprawą jednej kobiety. Miłość jego życia, narzeczona, z którą planował spędzić całe życie zaszła w ciążę z innym. To zraniło go tak mocno, że nie wybaczył i wsadził wszystkich ludzi do jednego worka. Teraz stara się dojść do siebie z dala od cywilizacji, wylizać rany i żyć w miarę spokojnie. Problem jest taki, że J.C. został celowo wprowadzony w błąd i za jego rozstaniem z Colie wcale nie stał żaden inny mężczyzna! Dziewczyna przez brata, który wpadł w złe towarzystwo sama wpadła w poważne tarapaty i chcąc chronić siebie, a szczególnie bliskich i ukochanych postanowiła uciec. Niestety mimo tego jej nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo...

Pewnego dnia na drodze C.J. staje przerażona dziewczynka, która wyznaje mu, że jej mamę zabito! Gdy mężczyzna zaczyna zagłębiać się w sprawę okazuje się, że kobitą tą jest... Colie.

Czy Calhoun dowie się prawdy? Czy warto poświęcać się w imieniu innych? Czy nie powinniśmy dać im szansy zdecydować samym przy podjęciu decyzji?

Lubię od czasu do czasu przeczytać kolejną historię spod pióra Diany i choć nie śledzę jej wszystkich powieści i nowych zapowiedzi, to jeśli mam ochotę na lekkość i romantyzm to jest dla mnie idealnym wyborem. Ostatnio zdecydowanie przypasował mi cykl "Wyoming Man", który ma w sobie nuty kryminalne co kocham. Powoduje to, że powieści Palmer czyta mi się jeszcze szybciej niż te 'klasyczne'. "Odzyskane uczucia" to książka, która daje czytelnikowi wiele do myślenia. Bo czy warto podejmować za kogoś decyzje? Czy warto udawać kogoś kim się nie jest? Po co tak naprawdę robimy takie rzeczy? Czy dla kogoś, czy dla siebie? O kogo martwimy się bardziej? W bardzo krótkim czasie w moje ręce wpadła druga już książka, która wymusza na mnie zastanowienie się nad swoimi decyzjami podobnie jak "Odzyskane uczucia". I choćby nie wiem jak prosta była historia, jak przewidywalne losy, jak "płascy" bohaterowie, to jeśli tylko dana pozycja daje mi do myślenia to będzie dla mnie cenna i na długo jej nie zapomnę. I właśnie Diana Palmer za sprawą tej powieści zagości w mych myślach i sercu na dłużej niż zdarzało się to do tej pory. Powiem krótko - przeczytaj!

Przeczytałam tą książkę już jakiś czas temu i teraz siedzę i nie wiem co napisać. Z jednej strony jest to dosyć przyjemna książka i niezbyt skomplikowana, a z drugiej niesie tyle ważnego, że potrafi zapaść mocno w pamięć. Kilka scen, które zrobiły na mnie duże wrażenie, wciąż wracają do mnie i raz po raz je analizuję. Najbardziej chyba polubiłam pastora, który był tak niezwykłym człowiekiem, potrafił tak wiele wybaczyć, pokazać człowiekowi właściwą drogę, pokazać mu jak żyć, a jednocześnie nie ingerować w to życie, nie narzucać własnej woli... Tak bardzo sama chciałabym spotkać takiego człowieka na swojej drodze... To głównie on nadał taką wartość tej powieści. Ale nie jedynie on, bo Collie również była wspaniałą bohaterką. J.C. również mnie urzekł swoją osobowością i nadał powieści wiele emocji, które wręcz poczułam. Z pewnością będę czytać książki tej autorki i poznawać bohaterów wychodzących spod jej pióra.

Diana Palmer jest autorką, po której książki swego czasu bardzo często sięgałam. I teraz z sentymentu nadal zdarza mi się chwycić po jej jakieś nowe historie. Tym razem padło na Odzyskane uczucia. Czy to był dobry wybór?

Losy ludzi potrafią być tak bardzo pokręcone, że aż trudno w to uwierzyć i wierzcie mi, trudne do pojęcia rzeczy zdarzają się nie tylko w książkach. Dziś jednak skupmy się na pewnej książkowej historii, która jednakże mogła przytrafić się każdemu z nas...

Zraniony mężczyzna, zakochana kobieta, dziecko i mafia w tle - taka historia potrafi wielokrotnie wstrząsnąć czytelnikiem i spowodować wstrzymywanie oddechu.

J. C to mega przystojny i cyniczny, były policjant. W chwili obecnej "wylizuje rany", z dala od ludzi, prowadząc ranczo. Mężczyzna cierpi oczywiście przez kobietę, którą moim zdanie wykorzystał, a która zdradziła go z innym i na dodatek zaszła w ciążę... Czy jednak rzeczywiście tak się sprawy mają? A może to zły los namieszał i sprawił, że kobieta wprowadziła swego ukochanego w błąd po to, aby chronić bliskich? Tak się przecież zdarza, zwłaszcza wtedy, kiedy mężczyzna wykonuje tak niebezpieczną pracę, jaką jest zawód policjanta. A może dziewczyna źle zrozumiała intencje J.C dotyczące zakładania rodziny i zwyczajnie wystraszyła się na wieść o ciąży?

Colie to córka pastora. Jest ciepłą, miłą i poukładaną dziewczyną. C. J jest jej pierwszym mężczyzną, co wiąże się z wieloma niedomówieniami między zakochanymi. Sprawy łóżkowe układają się źle, wspólne życie także z racji tego, że Colie boi się przyznać, że jest niedoświadczona. Do tego wszystkiego dochodzi ciąża i... brat bohaterki zamieszany w brudne interesy. I tak oto szereg okoliczności sprawia, że młodzi się rozstają, a na domiar złego C. J uważa, że nie jest ojcem dziecka, które nosi pod sercem Colie...

To prosto opisana historia miłosna, w której pełno jest zawiłych dróg i mimo swej przewidywalności oraz wyświechtanego tematu, ma ona swój potencjał, pozwalając od czasu do czasu działać wyobraźni na najwyższych obrotach. Nie zabrakło też wzruszeń podczas powolnej przemiany mężczyzny, który chociaż mocno zraniony, próbuje zrozumieć swój błąd poukładać świat na nowo. Do tego autorka ma bardzo malowniczy styl pisarski, co procentuje kolorowymi "obrazami" w głowie. Świetnie też równoważy opisy z mądrymi, a czasem ciętymi dialogami. Widać, że pisanie sprawia Dianie Palmer przyjemność i nie robi tego z przymusu. Nie zapomniała też o tym, aby "ubrać" bohaterów w niesztampowe charaktery, co bardzo sobie cenię. Dla mnie książka może mieć płytką fabułę, ale bohaterowie muszą być "jacyś".

Całość pochłonęłam w kilka godzin i powieść skłoniła mnie do refleksji nad tym, czy warto w życiu udawać kogoś, kim się nie jest? Czy warto poświęcać się dla innej osoby w imię miłości? Czy warto żyć w świecie niedomówień? Sięgnijcie po "Odzyskane uczucia", a znajdziecie sami odpowiedzi na te pytania.

Colie jest córką pastora. Młodą, niedoświadczoną, dobrze ułożoną kobietą. Dość szybko ulega urokowi J.C. i mimo ostrzeżeń ojca zamieszkuje z nim.
J.C. jest byłym policjantem, który czasem szkoli młodych adeptów w Iraku, ma własne ranczo i pracuje u przyjaciela na jego ranczu. Powodzi mu się dość dobrze, jednak mocno zraniony w przeszłości, boi się zaufać.
Dla kobiety J.C. jest pierwszym mężczyzną, on jednak wyciąga złe wnioski i myśli, że to tylko miesiączka. Colie czuje dyskomfort podczas każdego zbliżenia, nie jest zadowolona, a ponieważ J.C. nie domyśla się, że jest niedoświadczona, obwinia się, rodzą się nieporozumienia. Jednak nie to jest najgorsze. Mężczyzna wciąż powtarza, że nie chce zakładać rodziny i kiedy Colie odkrywa, że jest w ciąży, czuje się załamana. Na domiar złego, jej brat – niegdyś wielki przyjaciel J.C., wikła się w nielegalne interesy, a ona staje się tego świadkiem. Chcąc mieć pewność, że siostra go nie wyda, kłamie J.C., że to nie on jest ojcem dziecka Colie, a ten mu wierzy.
Kobieta jest załamana, odnajduje schronienie u ojca, a następnie, aby ochronić rodzinę, postanawia wyjechać. Udaje się do Teksasu gdzie postawiania zacząć wszystko od nowa, znaleźć własne miejsce na ziemi, odnaleźć szczęście. Czy jej się to uda? Czy J.C. zrozumie swój błąd? Czy prawda o bracie Colie wyjdzie na jaw?
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2019/11/harpercollins-polska-ksiazka-pt.html

Dla kobiety J.C....

J.C. żyje jedynie swoją przeszłością i wielkimi rozczarowaniami. Nie zdaje sobie sprawy ze zbyt młodego wieku Colie i wysnuwa fałszywe wnioski po pierwszym zbliżeniu. Potem jest jeszcze gorzej, jeżeli chodzi o sprawy łóżkowe. Brak rozmów i porozumienia komplikują dodatkowo sprawę. Colie jest młoda, ufna i pełna dobroci. Cóż, fabuła byłaby dobra, gdyby nie wiele elementów mało wiarygodnych. Mogę tu wymienić chociażby przepowiadanie przyszłości w pełnych zdaniach wypowiadanych przez dziewczynkę mającą bodajże dwa lata i cztery miesiące czy ekspresowa propozycja małżeństwa, gdy Colie pojawia się w Teksasie. J.C. znajduje się zbyt wiele razy przypadkowo, gdy mowa jest o Colie i jej córce. Jako były policjant i żołnierz wojsk specjalnych, nie potrafi rozeznać się prawidłowo w sytuacji zagrożenia. Jako mężczyzna jest „palantem”. Jego postawa zmienia się, gdy dochodzi do prawdy. Na osobną uwagę zasługuje historia brata Colie, również byłego żołnierza, który angażuje się w handel narkotykami.

Zauważyłam w tej książce wiele odniesień do wiary i Boga. Poruszane są przez autorkę tematy przebaczenia i nawrócenia, pozostawania na właściwej ścieżce, analizowanie popełnionych błędów względem innych, zmiana postaw. Wielkie też zaskoczenie czeka czytelnika na końcu książki. Równie dobrze można książkę gatunkowo przypisać do romansu chrześcijańskiego.

Trochę lepsza niż poprzednia pióra Diany Palmer. Jest to lektura poruszająca dość ciężkie tematy, nie jest to lekki romans. Jednak zakończenie jest bardzo miłe i daje nadzieję na szczęście pomimo przeciwności.

Dość przeciętna

Dość przeciętna

• Diana Palmer
  • Harlequin
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Odzyskane uczucia