Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie

Okładka książki Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie Magdalena Kowalska-Cichy
Okładka książki Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie
Magdalena Kowalska-Cichy Wydawnictwo: Episteme historia
historia
Episteme
2019-05-24
2019-05-24
procesy o czary magia czarownice Lublin

Mocno taka sobie. Spodziewałam się czegoś więcej. Widać, że jest to czyjaś praca licencjacka czy tam magisterska. Słownictwo jest bardzo typowe dla pracy młodej osoby, która chce użyć zwrotów bardziej adekwatnych do pracy naukowej, czasem wygląda to komicznie bądź jak urwane zdanie. Treść ok, sposób jej przekazania na niskim poziomie.

Od razu wpadła mi w oczy okładka i nie mogłam przestać o niej myśleć. Po dwóch dniach wróciłam do księgarni i kupiłam książkę. Jest przede wszystkim przepięknie wydana. Można się zachwycać doborem papieru, projektem okładki, a także typografią, ale co z treścią? Niezbyt ciekawy wstęp, ale opisy procesów są niesamowicie ciekawie. Ciężko było mi się oderwać. Widać, że autorka sięgała do wielu źródeł, a także stała się specjalistką w tym temacie. Cóż, pozostaje nam czekać na kolejnego książki tej pani - mam nadzieję, że równie dobre.

Opis i streszczenie źródeł wybranych akt procesów o czary.

Opis i streszczenie źródeł wybranych akt procesów o czary.

Krótka i zwięzła, przyjemnie się czyta. Można dowiedzieć się wielu rzeczy, z których jako mieszkanka lublina nie zdawałam sobie sprawy :D

• Do zdobycia
  • Na wymianę
  • Niewyjaśnione
  • Procesy o czary/czarownice/magia
  • Brak w bibliotece / Nowości
  • Wiedźmy

Dodaj cytat z książki Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie