Być (nie)zwykłym wychowawcą

Warszawska Firma Wydawnicza
2019-05-20
2019-05-20
9788380119086

Okładka książki Żyj 120 lat! czyli moc mikroodżywiania Anna Augustyn-Protas, Marta Mieloszyk-Pawelec
Żyj 120 lat! c... Anna Augustyn-Prota...
Okładka książki Wrażliwiec to ja. Jak radzić sobie w życiu, będąc wysoko wrażliwą osobą Magdalena Juchniewicz, Monika Pryśko
Wrażliwiec to ... Magdalena Juchniewi...
Okładka książki Wszystko co chciałabyś wiedzieć o seksie i o co wreszcie nie boisz się zapytać Sophie Bramly, Francois Olivennes
Wszystko co ch... Sophie Bramly, Fran...
Okładka książki Życie od A do Z Dariusz Janiszewski, Katarzyna Miller
Życie od A do Z Dariusz Janiszewski...

Mam tę książkę, korzystam i polecam innym.
Miałem przyjemność być na warsztatach prowadzonych przez autorkę i wiem, że wkłada w swoją pracę całe serce.
Godziny wychowawcze w polskiej szkole często są traktowane bardzo marginalnie, bo albo robi się na nich zwykłe lekcje przedmiotowe, albo tzw. rozprawy, rozliczanie uczniów z ich ocen czy wybryków.
Uważam, że ta godzina to doskonałe pole do nawiązywania relacji z uczniami, do integracji i poznawania się, ale też i do omawiania życiowych problemów, odkrywania talentów i życiowych dróg.
W książce Anny Konarzewskiej znajdziecie dużo praktycznych porad i rozwiązań. Polecam.

Mam tę książkę, korzystam i polecam innym.
Uważam, że ta godzina to...

Dawno nie miałam w ręku tak dobrych scenariuszy dla wychowawców (zazwyczaj odnajdywałam dość stare poradniki). Nieoceniona pomoc w przygotowywaniu lekcji wychowawczych z powiewem świeżości, którego brakowało na nie jednej półce w szkolnej bibliotece w dziale: "pomoce dla nauczyciela". Przydatne materiały urozmaicają lekcje, są ciekawe zarówno dla uczniów, jak i wychowawców.

Po raz pierwszy oprócz roli nauczyciela przypada mi też rola wychowawcy. Jakże jestem szczęśliwa, że na samym początku mej przygody trafiłam właśnie na książkę pani Anny.

Kompendium wiedzy, gotowe scenariusze, ale przede wszystkim język! Książkę czyta się bardzo szybko, a sama miałam wrażenie, że Autorka jest obok i opowiada mi o swoim warsztacie pracy.

Ta książka, drogi Nauczycielu jest dla Ciebie:
- Jeśli chcesz żeby Twoja godzina wychowawca była wartościowa,
- Jesteś gotowy/gotowa na inwestycję zarówno czasu jak i środków,
- Chcesz budować zgrany zespół,
- Chcesz się rozwijać :)

Na pewno znajdziesz sam/ sama więcej powodów, ale to dla tych, którym się chce i chcą.
Polecam serdecznie!
Twoi wychowankowie będą wdzięczni :)

Ta książka,...

• Mam w domu