Fortyfikacje Obszaru Warownego "Śląsk" - Historia, Przewodnik

Kompendium wiedzy o nieco zapomnianych zabytkach militarnych na Górnym Śląsku. Około 200 obiektów wybudowanych z wielkim wysiłkiem przez cały okres między wojenny. Wszystko szczegółowo opisane, mnostwo detali, zdjęcia, opisy lokalizacji. Rzeczowa robota.

Unikatowe źródło informacji o Obszarze Warownym "Śląsk" - zresztą bardzo trudno osiągalne do zakupienia. Szczegółowo opisane są zachowane schrony Obszaru Warownego, ich uzbrojenie, klasy odporności, a także sposób dojścia do słabo widocznych obiektów.
Niestety stosunkowo mało miejsca poświęcono architekturze schronów bojowych. Dopiero w rozdziale 6 (Odcinek od Śmiłowic przez Łaziska dolne do Wyr-Gostyni) porusza szerzej te zagadnienia, wprowadzając w tematykę otworów dla zrzutni granatów czy dla pocisków oświetlających. Wcześniej można poczytać jedynie ogólnie o uzbrojeniu schronów, rodzajach kopuł, sposobach wejścia do schronu, sposobach obrony tego wejścia. Ten 6 rozdział sprawił, że ocenę podciągnąłem do 8/10.
W książce sporo jest też informacji o (krótkiej) historii udziału tego odcinka umocnień w walkach II wojny światowej. Krótkiej - ponieważ załoga schronów - pomimo niezłych wyników - musiała je opuścić krótko po rozpoczęciu wojny w ramach przegrupowania armii.

Ich liebe ta Bush. Is very interesting. Z wrażenia ich kaufe eine Blume. Ich very śmigać when czytałam this Bush. Pardon, dont przedstawiłam sie, ich Bytomska Elcia

Fenk ju for napisanie this Bush

Fenk ju for napisanie this Bush

książka jest bardzo ciekawa. Spodobał mi się moment w którym główny bohater zdradza swoje uczucia Kamili. Jednak sama jej postać jest głupia i męcząca.

• Do asha

Dodaj cytat z książki Fortyfikacje Obszaru Warownego "Śląsk" - Historia, Przewodnik