Gruzińska uczta Podróż do kraju wina biesiad i toastów

Okładka książki Gruzińska uczta Podróż do kraju wina biesiad i toastów Piotr Apostolidis
Okładka książki Gruzińska uczta Podróż do kraju wina biesiad i toastów
Piotr Apostolidis Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Pascal
Data wydania:
2019-04-03
Data 1. wyd. pol.:
2019-04-03
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381034425
Tagi:
Gruzja kulinaria kuchnia Europy Środkowo - Wschodniej literatura faktu reportaż
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3500
814

Na półkach: , ,

Czytając książkę pana Piotra w tzw. międzyczasie trafiłam w tv na reportaż o Polakach za granicą dotyczący ich pobytu w Gruzji. Dzięki temu udało mi się ugruntować i uzupełnić swoją wiedzę na temat miłości Gruzinów do wina.

Wiedza autora, wytrawnego znawcy tego trunku jest bogata, nie da się ukryć, że wie o czym pisze, a dodatkowo robi to z prawdziwą pasją. Z książki można dowiedzieć się wielu ciekawych i czasami też mocno zaskakujących informacji, które mogą być pomocne dla osoby, która z winem niewiele ma do czynienia, albo po prostu nigdy specjalnie nie zwracała uwagi na pewne dość istotne różnice w spożywaniu czy przechowywaniu tego alkoholu.

Nawiązania do historii, wtrącenia osobistych przygód, zabawne anegdoty bardzo ubarwiają lekturę Gruzińskiej uczty. Jest to opowieść mocno chwytająca za serce, momentami wzruszająca, pouczająca, napisana lekkim i przystępnym językiem. Taka sympatyczna odskocznia.

Polecam

Czytając książkę pana Piotra w tzw. międzyczasie trafiłam w tv na reportaż o Polakach za granicą dotyczący ich pobytu w Gruzji. Dzięki temu udało mi się ugruntować i uzupełnić swoją wiedzę na temat miłości Gruzinów do wina.

Wiedza autora, wytrawnego znawcy tego trunku jest bogata, nie da się ukryć, że wie o czym pisze, a dodatkowo robi to z prawdziwą pasją. Z książki można...

więcej Pokaż mimo to

avatar
338
123

Na półkach:

Jestem zaskoczona, że ta książka ma tak mało ocen i opinii. Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z Gruzją wydaje się wręcz idealna. Może z Gruzją, to za dużo powiedziane, bo autor odmienia "wino" przez wszystkie przypadki (czerwone, białe, słodkie, wytrawne...). Książka jest napisana lekko, jak historia, którą opowiada się przy stole, zaczynając od zdania "a pamiętasz...". I taka narracja jest prowadzona od początku do końca. Jeśli ktoś z Was jest amatorem i laikiem w temacie win, to Gruzińska uczta sprawi, że zaciekawicie się tematem. Z większą wnikliwością będziecie przeglądać etykiety tego alkoholu w sklepach. A jeśli będziecie chcieli sprawdzić, jak wymawia się nazwy poszczególnych szczepów w aplikacji google tłumacz, to uprzedzam - nie ma lektora :(

Jestem zaskoczona, że ta książka ma tak mało ocen i opinii. Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z Gruzją wydaje się wręcz idealna. Może z Gruzją, to za dużo powiedziane, bo autor odmienia "wino" przez wszystkie przypadki (czerwone, białe, słodkie, wytrawne...). Książka jest napisana lekko, jak historia, którą opowiada się przy stole, zaczynając od zdania "a...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1616
657

Na półkach: ,

Ostatnio czytam wszystko mi wpadnie w ręce na temat Gruzji. A wpadła mi 'Gruzińska uczta' Piotra Apostolidisa. Pan Piotr pokazuje Gruzję z perspektywy wina. Winotworzenia, winopicia, wina oceniania. Jeśli ktoś ma pomysł na zwiedzanie Gruzji szlakiem winnic,jeśli ktoś chce wiedzieć co będize w Gruzji pił, albo co pić powinien, to polecam :) Ja specjalistką od wina nie jestem i nie zostanę, ale chętnie podegustuję:)

Ostatnio czytam wszystko mi wpadnie w ręce na temat Gruzji. A wpadła mi 'Gruzińska uczta' Piotra Apostolidisa. Pan Piotr pokazuje Gruzję z perspektywy wina. Winotworzenia, winopicia, wina oceniania. Jeśli ktoś ma pomysł na zwiedzanie Gruzji szlakiem winnic,jeśli ktoś chce wiedzieć co będize w Gruzji pił, albo co pić powinien, to polecam :) Ja specjalistką od wina nie jestem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
15441
2030

Na półkach: ,

Gruzję poznajemy tutaj pod kątem wina,jego wytwórczości i tego, co przemysł znaczy dla całęgokraju. Autor jużna początku rozgranicza przemysł winiarski np w e Włoszech. Gruzja to tysiace małych winnic,robiących wino czasem tylko na włąsny użytek,i tych rodzajów wina nie uświadczycie. Paradoksalnie trudno jest też dostac szlachetnie wina gruzińskie w gruzińskich sklepach. po co,skoro po prostu idzie się odo właściciela winnicy i tam zaopatruje.
Podróż śladem wina jest trochę chaotyczna, no i naprawdę autor imponuje swoją znajomością tematu. Na dodatek oferuje nam podglądanie Gruzinów "od środka",bo część roku spędza jako rezydent.
Przyciąga wiele ciekawostek,jak np odkrycie najstarszego wina świata właśnie w Gruzji.
Kwewri to tradycyjne ogromne kadzie,w których dojrzewa wino. Poznajemy różne szczepy,odmiany winorośli wraz z przewodnikiem po ich właściwościach. Enolodzy wyjaśniają tajniki produkcji, a także udają się w pogoń za najdroższymi trunkami. Jka dla mnie zbyt jednostajne skupienie na przemyśle winiarskim. Ostatnia część opisująca tradycje biesiadne zdecydowanie najlepiej zapada w pamięć. Atutem są też poglądowe zdjęcia.

Gruzję poznajemy tutaj pod kątem wina,jego wytwórczości i tego, co przemysł znaczy dla całęgokraju. Autor jużna początku rozgranicza przemysł winiarski np w e Włoszech. Gruzja to tysiace małych winnic,robiących wino czasem tylko na włąsny użytek,i tych rodzajów wina nie uświadczycie. Paradoksalnie trudno jest też dostac szlachetnie wina gruzińskie w gruzińskich sklepach. po...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    27
  • Chcę przeczytać
    26
  • Posiadam
    7
  • Podróże
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Gruzja
    2
  • Literatura polska
    1
  • 2019
    1
  • Reportaż/literatura faktu
    1
  • Moja biblioteczka
    1

Cytaty

Więcej
Piotr Apostolidis Gruzińska uczta Podróż do kraju wina biesiad i toastów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także