Rusz z miejsca

Taking the Leap: Freeing Ourselves From Old Habits and Fears
9788381320696
poradniki
L_Settembrini

Bestsellerowa książka "Rusz z miejsca" Pemy Chödrön oparta jest na buddyjskiej koncepcji shenpa, która pomaga nam dostrzec, jak lęki oraz zakorzenione w nas nawyki wywołują gniew, poczucie winy, nienawiść do samych siebie i skłonność do nałogów. Gdy zdiagnozujemy te negatywne wzorce – możemy rozpocząć walkę z nimi i ruszyć nową ścieżką. „Ścieżka ta pozwala odkryć trzy podstawowe ludzkie...

„Ścieżka ta pozwala odkryć trzy podstawowe ludzkie cechy” wyjaśnia Pema Chödrön. „Naturalną inteligencję, ciepło i otwartość. Każdy człowiek dysponuje tymi cechami i może wykorzystywać je do pomocy sobie samemu i innym”.

Książka Rusz z miejsca daje szereg wskazówek, jak uaktywnić te cechy. Pema Chödrön z właściwą jej życzliwością pomaga zrobić nam pierwszy śmiały krok w stronę nowego sposobu życia, które przyniesie pozytywną transformację nas samych i naszego świata.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aarionne | 2019-05-19
Przeczytana: 18 maja 2019

Wbrew tytułowi, jest to książka o zatrzymywaniu się. Kolejna z popularnego ruchu mindfullness, medytacji etc. Niestety nie najlepsza. Skończyłam ją raczej dlatego żeby nie mieć kolejnej książki zaczętej i nieskończonej. Kilka fajnych myśli można w niej odnaleźć, ale są na rynku lepsze pozycje dotyczące tej tematyki.

livrer | 2019-05-13
Przeczytana: 14 maja 2019