DwubieguNova… czyli ta, która kocha za bardzo

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381194808
poezja
Iza

W tomiku poetka przenosi czytelnika w świat miłości - miłości skomplikowanej, trudnej, bolesnej i niejednoznacznej, wielobarwnej, rozdartej między rozpaczliwą potrzebą bliskości i lękiem przed nią, między odrzuceniem i odrzucaniem, paniczną ucieczką i silną potrzebą powrotu. W jednym wierszu znajdziemy głębokie uczucie smutku, rezygnacji i straty, by w kolejnym rozpłynąć się w radosnych...

W jednym wierszu znajdziemy głębokie uczucie smutku, rezygnacji i straty, by w kolejnym rozpłynąć się w radosnych uniesieniach spełnienia i radości. Skrajne emocje oraz myśli o śmierci i przemijaniu pojawiają się tu na zmianę z euforycznymi stanami bezkresnej szczęśliwości i z gloryfikacją przedmiotu uczuć. Z wiersza na wiersz coraz bardziej zapadamy się w świat przedstawiony opowiedziany monologiem lirycznym dziewczyny, a potem kobiety, zatraconej bez reszty w miłości.
Kobiety chwiejnej emocjonalnie z zaburzeniami typu borderline, chorobą afektywną dwubiegunową, walczącej z demonami zaburzeń o codzienność, normalny związek i o choćby pozory normalności.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/dwubiegunova-czyli-ta-ktor...(?)

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/dwubiegunova-czyli-ta-ktor...»

Infinifable | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, Faworyci 2019
Przeczytana: czerwiec 2019

"(...) cały świat / pachnie Tobą / wpół do czwartej / wpół do kocham/ wpół do nigdy".

Po przeczytaniu tomiku #dwubiegunova jeszcze silniej czuję, że światem kieruje miłość. To właśnie do niej dążymy w trakcie naszego życia. I właściwie to bez niej niewiele znaczymy. Chcemy kochać i być kochani.

Autorka porusza tę potrzebę, możemy dostrzec jaka głębia uczuć w niej tkwi. Jest to czyste odczuwanie miłości, ale też lęk przed nią. Radość, stany euforii, jak również smutek i ból. Tęsknota oraz nostalgia. Te wszystkie emocje determinują to, co miłość w sobie zawiera. Bo przecież nie jest ona jednoznaczna. Właśnie tak samo jak napisane słowa w tomiku. I mimo, że autorka jest kobietą cierpiącą na chorobę afektywną dwubiegunową co oznacza, że jej osobowość waha się pomiędzy skrajnościami, to moim zdaniem sama w sobie miłość właśnie taka jest! Dlatego też uważam, że przedstawienie tego uczucia jest podwójnie trafne, z racji jej natury jak i z perspektywy choroby.

"(...) może nie...

Ambiwalentna | 2019-04-28
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Możemy w tym tomiku poezji przeczytać wybrane wiersze autorki, które są podzielone na różne okresy czasu, kiedy były one pisane: 2000-2005, 2008-2009, 2013-2018. Dzięki temu możemy zobaczyć jak autorka się zmieniła, jak dorosła, jak zmieniało się jej spojrzenie na miłość. Im więcej przeczytałam, tym dla mnie wiersze stawały się lepsze, bardziej do mnie docierały, a poezja stała się dojrzalsza. Chętnie przeczytam więcej teraźniejszych wierszy autorki.

Tomik ten pokazuje nam różne oblicza miłości, od radości, złości, po smutek związany z rozstaniem. Jest to bardzo osobisty zbiór, który pozwala nam zerknąć wgłąb autorki i poznać jej emocje, które są spotęgowane tym, że choruje ona na chorobę afektywną dwubiegunową i ma osobowość chwiejną emocjonalnie.

Tomik jest dostępny w formie ebooka, na którym możemy znaleźć ponad 70 stron wierszy. Nie jest to ogromna objętość, także jest do dość szybkiego przeczytania, nawet zatrzymując się na dłużej przy niektórych wierszach, dlatego mam...

Małgorzata | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

#dwubiegunova #małgorzatastrzelecka #wydawnictwopsychoskok #recenzja

Małgorzata Strzelecka jest video bloggerką prowadzącą na YouTubie
kanał o zaburzeniach i chorobach psychicznych – DwubieguNova i o
terapii alternatywnej EZOterapia by DwubieguNova.
Z wykształcenia jest filologiem, z zawodu - bioenergoterapeutką
i tarocistką. Od lat zmaga się chorobą afektywną dwubiegunową
i osobowością chwiejną emocjonalnie.
Cały swój czas poświęca więc pomocy osobom potrzebującym wsparcia
i walce ze stygmatyzacją chorych psychicznie.

Książka posiada tylko 73 strony, które zawierają wiersze. Tomik zawiera kilkadziesiąt wybranych wierszy z okresu, gdy była nastolatką, dorosłą i kobietą.
Polecam!

Dziękuję wydawnictwu za możliwość recenzji tej książki.

blablabla | 2019-04-09

Dojmujący lęk przed opuszczeniem i silna potrzeba akceptacji przeplatająca się z uczuciem motyli w brzuchu i przypływu endorfin. To tomik wybranych wierszy autorki od zakochanej nastolatki po dojrzałą kobietę, kochającą na zabój. Ciężko mi jednak odnieść się do jakichkolwiek zaburzeń psychicznych, bo dobrze wiemy, że miłość sama w sobie jest wystarczająco skomplikowaną kwestią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.