Kintsugi. Sztuka sklejania życia

Wydawnictwo: Feeria
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
Wiedźminka

Wszyscy mamy swoje czułe punkty, skrywamy jakieś okaleczenia. Wszyscy cierpieliśmy i mamy za sobą trudne chwile. Moją drogę życiową, o której będę opowiadać, naznaczają cierpienie, wypadki, traumy, ale również blask szczęścia. To droga taka jak inne, unikalna, a zarazem uniwersalna… Sztuka kintsugi, nacechowana symboliką ukierunkowaną na wyrabianie w sobie wytrzymałości i optymizmu, pomogła mi zabliźnić rany, uodpornić się oraz odzyskać oddech i blask. Właśnie tymi doświadczeniami chciałabym się z wami podzielić na kartach tej książki.” – Od autorki

Ulecz swoje rany i nabierz odporności – oto metafora japońskiej sztuki naprawiania potłuczonych ceramicznych naczyń za pomocą złota. Nie zapominaj o swoich ranach; pozwól im się jak najpiękniej zabliźnić. Potraktuj starożytną sztukę Kintsugi jako formę terapii, podążając za jej powolnym rytuałem z cierpliwością, starannością i koncentracją.

Tydzień po tygodniu, dzień po dniu, krok po kroku – oczyścisz i wyleczysz swoją duszę. Tak jak artyści tworzą nowe dzieła sztuki z potłuczonych naczyń, tak ty możesz stworzyć siebie na nowo – piękniejszą, bo bogatszą o doświadczenia.

„Błogosławione niech będą pęknięcia, gdyż przepuszczają światło”. – Michel Audiard

źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/kintsugi-sztuka-sklejania-zycia

źródło okładki: https://aros.pl/ksiazka/kintsugi-sztuka-sklejania-zycia

Magda | 2019-03-18
Przeczytana: 16 marca 2019

Moim zdaniem to dość osobista książka. Céline Santini, dzieląc się życiowymi sukcesami i porażkami, udowodniła uzdrawiający sens kintsugi. Choć odniosłam wrażenie, że najbardziej docenią tą sztukę artyści i to właśnie oni będą potrafili w całości skorzystać z jej oczyszczających właściwości. Niewątpliwie, książka jest ciekawie napisanym poradnikiem, przybliżającym czytelnikowi dość nietypową metodę ocalenia wyjątkowych przedmiotów (podobno składniki można bez problemu zakupić w sieci). Szczerze przyznam, że kintsugi potrafi uczynić z ceramiki prawdziwe i niepowtarzalne dzieła sztuki!

Recenzja w całości: http://mamao.pl/kintsugi-sztuka-sklejania-zycia-celine-santini/

ŻuŻu | 2019-03-14
blackballoon | 2019-03-09