Z dala od świateł

Okładka książki Z dala od świateł Samantha Young Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Z dala od świateł
Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Play On (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Play On (tom 2)
As Dust Dances
Burda Publishing Polska
2019-04-03
2019-04-03
2018-08-07
Ewa Górczyńska
kariera namiętność odmiana losu pożądanie relacje damsko-męskie romans rozstanie samotność spotkanie uczucie zazdrość zemsta
Inne

"Z dala od świateł" to historia Skylar. Kiedyś była wokalistką amerykańskiego zespołu, który zaczął odnosić sukcesy. Niestety sława i rozgłos nie dała jej szczęścia. Porzuciła karierę i zostawiła wszystko za sobą.
Po półtorej roku Skylar przenosi się do Glasgow. Tam zarabia grając na ulicy. Tam też nocuje. Jest bezdomna. Przez dłuższy czas udaje jej się zachować anonimowość, co jest dla niej ważne, bo nigdy nie chce wracać do przeszłości.
Pewnego dnia śpiewając swoją piosenkę przykuwa uwagę Kiliana O'Dea, który jest dyrektorem najważniejszej wytwórni fonograficznej w Szkocji.
Mężczyzna chce zapewnić swojej firmie jeszcze większe sukcesy, co ma stać się za sprawą dziewczyny.
Mimo początkowej niechęci i przeszkód tworzy się między nimi wyjatkowa więź. Mimo uczuć Skylar nie chce podążać dalej ścieżką kariery narzuconą przez dyrektora wytwórni.
Czy Kilian będzie w stanie porzucić to na co ciężko pracował, dla kobiety, która znaczy teraz dla niego więcej niż cokolwiek innego?
Historia utalentowanej muzycznie dziewczyny na życiowym zakręcie I chłopaka, który jest ambitny a dla kariery zrobi wszystko❤️ wciągająca I poruszająca, którą czyta się z zaciekawieniem. Gorąco polecam

Ciekawa akcja, świetni bohaterowie. Myśli się o nich nawet po skończeniu czytania. Polecam!

Autorka mnie miło zaskakuje, bo ta książka jest jeszcze lepsza od poprzedniej. W przypadku to nie było zwykle czytanie, bo na dosłownie pochłonęłam tę historię 🤩

Na samym początku poznajemy Skylar, która kiedyś była gwiazdą sceny muzycznej, a obecnie jest bezdomna i dorabia sobie będąc ulicznym grajkiem. Bardzo dba, by nikt jej nie rozpoznał i jest niezadowolona, gdy na jej drodze pojawia się Killian - dyrektor artystyczny. Skylar nie chce wracać na scenę, ale los nie daje jej innego wyboru.

Bardzo, bardzo oryginalna fabuła. Nie spodziewałam się, że ta książka będzie nie tylko lekka, ale również z w jakiś sposób... pouczająca? Autorka ma fajny, lekki styl, więc przez książkę po prostu się płynie. Cieszę się, że Killian nie stracił swojego specyficznego charakteru. Skylar polubiłam od samego początku, więc przy końcowych rozdziałach prawie pękło mi serce 💔

Nie mogłam odłożyć tej książki, dlatego przeczytałam ją w jeden wieczór. Było zaskakująco, emocjonalnie i wzruszająco. Piękne teksty piosenek, muzyczna oprawa, czego chcieć więcej? 😍

Uwielbiam historie pisane przez Samanthę Young. ❤️
Wychodzące zpod pióra tej autorki powieści zawsze są wzruszające, romantyczne - jak dla mnie po prostu najlepsze.
Historia Skylar i Killiana tak mnie wciągnęła, że przeczytałabym ją zapewne jednym ciągiem, ale takie dobroci lepiej sobie dozować 😉.
Polecam tę historię z całego serca.

Uwielbiam historie pisane przez Samanthę Young. ❤️
Polecam tę historię z całego serca.

Skylar, niegdyś gwiazda amerykańskiego zespołu pop-rockowego, teraz bezdomna. Zarabia na życie grając na ulicy w Glasgow. Jej anonimowość jest jej bronią, nie chce być rozpoznana. Swoim głosem przyciąga uwagę Killiana O'Dea, dyrektora artystycznego w wytwórni fonograficznej. Proponuję jej zmianę życia. Skylar początkowo odrzuca jego propozycje. Dopiero będąc napiętą i pobitą postanawia przyjąć jego ofertę. Mimo początkowej niechęci i wrogości, zaczynają budzić się między nimi uczucia. Czy odnajdą szczęście???
Skylar, jako nastolatka, spełniła swoje marzenie. Razem z zespołem zdobyli sławę. Tylko była nieszczęśliwa. Zero prywatności, wszystko na pokaz, ciągła krytyka ze strony fanów, to była jej codzienność, której niestety nie była w stanie udźwignąć. Do tego bała się przyznać do swoich uczuć przed matką, która zawsze w nią wierzyła. Nie chciała być niewdzięczna. Morderstwo matki i jej męża to była taka kropla, która przelała czarę goryczy i Skylar, zostawiła życie za sobą i wyjechała. Nie dawała znaku życia nikomu. Sama starała się poradzić sobie z bólem po stracie, nie tylko matki, ale i najlepszej przyjaciółki. Do tego wyrzuty sumienia, że nie była z nią szczera zrzerały ją od środka. Na szczęście miała muzykę. Muzyka była jej terapią. Wszystkie emocje były odczuwalne w jej utworach. Sławy nienawidziła, za to muzykę kochała. A teraz O'Dea chce by wróciła do tego świata. 📚📚📚 "Wydaje, ci się, że forsa i sława są takie wspaniałe, jak się powszechnie uważa? Takie życie jest jeszcze bardziej puste niż moje." 📚📚📚 Tylko, czy będzie w stanie??
Killian, zrobi wszystko, by zapewnić firmie sukces. Zrobi wszystko, by zdobyć uznanie w oczach wuja, właściciela wytwórni. Najważniejsza jest dla niego praca. Czy będzie w stanie zmienić swoje priorytety?? Co będzie dla niego ważniejsze miłość czy praca???
Uwielbiam pióro Samanthy Young. Gra na mojej duszy, jak Skylar na gitarze. Te emocje, które po prostu wylewają się na nas na każdej stronie. Ten ból, ta bezsilność, wściekłość, a potem rezygnacja. Nie zaliczę ile razy, miałam łzy w oczach. Historia Skylar, jej walki ze sobą, z wyrzutami sumienia, w końcu pogodzenie się z losem i szansa na szczęście. Jest to piękna książka, która pokazuję, że sława, nie jest taka różowa i cudowna jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Jak może zniszczyć człowieka, jego wiarę w siebie i wpędzić w depresję. Nie jest to cukierkowa historia, ale bardzo prawdziwa. W dobie internetu, gdzie krytyka jest na porządku dziennym, nikt nie przejmuje się co może się zdarzyć, jak ktoś może ją odebrać, czy umie podejść do niej z dystansem. Bardzo na czasie lektura. Z wielką dawką emocji i muzyką w tle. Nie zostaje mi nic innego jak napisać, czytajcie😊. 📚📚📚 "Miłość nie polega na ściąganiu kogoś do swojego poziomu. Miłość to dostrzeganie w ukochanej osobie jej najlepszej możliwej wersji." 📚📚📚

Prawdziwa historia, czytając książkę można się utożsamić z bohaterką i poczuć jej obawy oraz niechęć do sławy. Fajny happy end. Wciągająca historia.

Wyobraźcie sobie, że od dziecka marzyliście o wielkiej publiczności. Nie jest ważne czy chcieliście zostać piłkarzem, pisarzem czy piosenkarzem, ale udaje się. Jesteście popularni, macie masę odbiorców. Jednak w pewnym momencie fanów nie tylko intersują wasze osiągnięcia, ale również życie prywatne. Czujecie się coraz bardziej osaczeni, tak mocno, że sami zaczynacie gubić się we własnym życiu.

W takiej sytacja znalazła się Skaylar - wokalistka pop-rockowej grupy muzycznej. Wiodła życie o jakim marzy nie jedna osoba. Jednak w pewnym momencie to przestało ją cieszyć, z dnia na dzień wpadała w coraz więkaszy dół. Tylko jak o tym powiedzieć mamie, która wspierała ją i zespół od samego początku. W następstwie tragicznych wydarzeń jakie mają miejce, nie zostaje jej nic innego jak zabrać swoją ukochaną gitarę i zniknąć.

Bardzo spodobał mi się motyw jaki się tu pojawił. Tamat popularności zawsze będzie na czasie i aktualnie dotyka wielu zwyczajnych osób, które mogłoby się wydawać, że nie mają szans skubnąć tego świata. Często osoby, na których sława spłynęła nagle, nie są w stanie odnaleźć się w tym świecie. Fala zarówno miłych i negatywnych wiadomości zalewa z wielką siłą. Nie każdemu udaje się do tego przywyknąć.

Powieść była totalnie w stylu Samanthy. Autorka w swoich książkach nagminnie powiela schematy. Zmieniają się tylko bohaterowie i problemy. Reszta jest bez mian, nawet miejsce, bo wszystko dzieje się w Szkocji. Pytanie czy to źle, że tempo akcji niezmiennie powtarza się w każdej powieści? Według mnie tak, bo wkrada się rutyna i zwroty akcji, które powinny być zaskoczeniem, wcale takie nie są.
Za mną jest już sporo książek autorki i nawet kiedy robię większe przerwy pomiędzy kolejnymi tytułami,  wiem co i w jakim momencie się wydarzy.

Mimo tej przewidywalności, rozpływam się nad stylem jakim posługuje się autorka. Jej powieści, choć często bolesne, nie są w żaden sposób obciążające dla czytelnika. Poruszając ciężkie tematy, potrafi wpleść ciepło i uczucie, które otula jak koc w zimowe wieczory. Zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Samanthy Young 😍

lekka i przyjemna

lekka i przyjemna

Jestem pod wrażeniem tego co się wydarzyło na kartach tej powieści. Historia pochłonęła mnie bez reszty. Niesamowite jest to jaką drogę przebyli Skylar i Killian, jako para. Mimo wszystko nie spodziewałam się takiego zakończenia. Ogólnie książka należy do tych nie skomplikowanych i dość przewidywalnych. Jednak płynie się przez nią napradę gładko.

• Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Z dala od świateł