Zagadka królowej myszy

Okładka książki Zagadka królowej myszy Marta Guzowska
Okładka książki Zagadka królowej myszy
Marta Guzowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Detektywi z Tajemniczej 5 (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektywi z Tajemniczej 5 (tom 3)
Nasza Księgarnia
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska

Okładka książki Zagadka Łysej Góry Marta Guzowska, Asia Gwis
Zagadka Łysej ... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Zagadka upiornego lasu Marta Guzowska, Joanna Gwis
Zagadka upiorn... Marta Guzowska, Joa...
Okładka książki Morderstwo wliczone w cenę, czyli 6 zleceń Lucji Słotkiej Marta Guzowska, Leszek Talko
Morderstwo wli... Marta Guzowska, Les...

Książka była bardzo ciekawa trzymająca w napięciu. Ten Tom jak i pozostałe czyta się bardzo szybko. Zakończenia było trochę przewidywalne. Fajne dla młodych czytelników jest udział w rozwiązywaniu zagadek. Mimo wszystko książka zachęca do przeczytania dalszych tomów.

Polecam każdemu, kto chciałby, aby dziecko, czytając, mądrzało i się bawiło.
Śledztwo w Krakowie, w atelier Olgi Boznańskiej, jest świetnym pretekstem do zdobycia wiedzy o nie dość popularnej artystce polskiej. Tym razem mali detektywi musieli liczyć nie tylko na bystrość umysłów, ale i wzroku. Dużo podejrzanych, dużo faktów nie zmyliło Piotrka i Anki. Jak zwykle dorośli byli pod wrażeniem. I ja też!

Więcej:

Polecam każdemu, kto chciałby, aby dziecko, czytając, mądrzało i się bawiło.

Licząc kolejno "Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka królowej myszy" to trzeci tom serii. Całe szczęście można je czytać oddzielnie.
Ta część powstała z zamiłowania autorki Marty Guzowskiej do trzech rzeczy: zagadek, pięknych obrazów i myszy. O ile lubię dwie pierwsze, to te trzecie jedynie w kreskówkach 😂
W najnowszej opowieści o Piotrku, Ance i Jagodzie nie zabraknie zagadek. Autorka ukryła w niej również zagadkę SPECJALNĄ. Jej odkrycie może okazać się nie takie łatwe, ponieważ fakty zostały pomieszane z literacka fikcją tak, by pasowały do historii.
Nie martwcie się. Jeśli nie uda się jej rozwiązać, to na końcu - w posłowiu oprócz przedstawienia sylwetki postaci, na której opiera się fabuła, znajdziecie wyjaśnienie tajemnicy.
Tym razem to nie byle jaka zagadka. Piotrek i Jaga razem ze szczurem Sherlockiem, mamą i Anką zwiedzają pracownię, będącą jednocześnie muzeum Olgi Boznańskiej w Krakowie. To jednak będzie niezwykła wycieczka. Okazuje się bowiem, że sławny obraz malarki 'Dziewczynka z chryzantemami" został skradziony i zastąpionych przez złodzieja kopią. Przyznam szczerze, iż nigdy nie słyszałam o malarce, ani ich obrazach, choć była podobno najwybitniejszą polską malarką. Detektywi z Tajemniczej 5 oczywiście będą próbować rozwikłać sprawę. Co wspólnego z ujawnieniem fałszerstwa mają myszy? W jaki sposób do rozwikłania zagadki przyczynił się szczur Scherlock? Dlaczego malarką była nazywana królową myszy? Musicie przeczytać ten tom, by się tego dowiedzieć. Po raz kolejny polecamy. Ja i syn.

W najnowszej opowieści o Piotrku, Ance i Jagodzie nie zabraknie...

Książka jest w ciekawy sposób skonstruowana, podoba mi się interakcja autorki z czytelnikiem. Cała zagadka jest logiczna, chociaż rozwiązania domyśliłam się już blisko początku - ale to w końcu książka dla dzieci. Dziecięcy bohaterowie byli dobrze skonstruowani i wiarygodni, podobały mi się też ciekawostki z posłowia.

Całkiem ciekawy kryminał dla początkujących czytelników. Jest zagadka, którą mogą próbować rozwiązać sami, zwłaszcza jeśli będą uważnie czytać. Co więcej, powinno im się udać. Są poszlaki. Jest dedukcja i to metodycznie przedstawiona. Dorosły odbiorca może czasem marudzić, że powtarzane są ciągle te same fakty i spostrzeżenia, ale sam jest sobie winien, jeśli sięgnął po książkę przeznaczoną dla innego przedziału wiekowego. Nie mówiąc już o tym, że warto powtórzyć to, co już wiadomo, ponieważ z każdym rozdziałem wiemy więcej. A niektóre fakty, już nie są prawdziwe. Ważne jest również to, że młody człowiek dostaje oprócz rozrywki konkretną wiedzę, o Oldze Boznańskiej, jej życiu i twórczości. Polecam. Były to dobrze zainwestowane pieniądze mojego dziecka.

TYM RAZEM JAGA, ANKA I PIOTREK ROZWIĄZUJĄ ZAGADKĘ KRÓLOWEJ MYSZY, CZYLI KRADZIEŻY PORTRETU DZIEWCZYNKI Z CHRYZANTEMAMI. JEGO AUTORKA OLGA BOZNAŃSKA BARDZO LUBIŁA MYSZKI, OSWAJAŁA JE I MIESZKAŁY Z NIĄ W JEJ PRACOWNI🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️👏🏻👏🏻🤵🏻🤵🏻 POLECAM FANOM I FANKOM ZAGADEK DETEKTYWISTYCZNYCH💞🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️🎧📖 OCZYWIŚCIE DZIĘKI DONACIE CIEŚLIK CZUŁAM SIĘ UCZESTNICZKĄ TEJ WYPRAWY!!!🎧📖🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️💞

Cześć kochani,
ostatnio przeczytałam tę książkę. Bardzo mi się spodobała. Polecam tę książkę wielbicielom zagadek i przygód. Jest w niej dużo wątków.

Cześć kochani,

Trzeci tom serii detektywistycznej dla młodych czytelników. W tej części Anka, Piotrek i Jaga w towarzystwie szczurka Sherlocka trafiają do krakowskiego domu Olgi Boznańskiej. Szybko okazuje się, że słynny obraz malarki został skradziony i zastąpiony falsyfikatem. Młodzi detektywi typują czterech podejrzanych. Ciekawe czy uda im się złapać złoczyńcę przed policją?!

Bardzo ciekawa książka dla młodszych czytelników !!!!! Polecam !!

Bardzo ciekawa książka dla młodszych czytelników !!!!! Polecam !!

„Zagadka królowej myszy” to fascynująca, trzymająca w napięciu powieść kryminalna dla czytelnika w wieku 9-12. Jestem pod wrażeniem i serdecznie polecam.

• Dla dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Zagadka królowej myszy