Trylogia

Okładka książki Trylogia
Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Trylogia Sienkiewicza (tom 1-3) powieść historyczna
1336 str. 22 godz. 16 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Cykl:
Trylogia Sienkiewicza (tom 1-3)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Olesiejuk
Data wydania:
2018-11-22
Data 1. wyd. pol.:
1989-01-01
Liczba stron:
1336
Czas czytania
22 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327486080

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #1 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 6,0
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #2 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 7,0
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #3 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Ocena 7,0
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
1111 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1970
1164

Na półkach: , , ,

Trylogia. Choć to jedynie określenie serii mającej trzy tomy, to w Polsce automatycznie utożsamia się to pojęcie z powieściami Henryka Sienkiewicza – „Ogniem i mieczem”, „Potopem” i „Panem Wołodyjowskim”. Można nie lubić „Trylogii”, ale raczej nie znajdzie się w naszym kraju człowiek, który nie znałby którejś z części, nie czytał choćby fragmentów na lekcji czy nie widziałby choć jednej ekranizacji.

Popularność Sienkiewicza przekłada się na ogromną ilość wznowień, kolejnych edycji, tak więc można wśród książkowych wydań Trylogii przebierać, znajdując dla siebie odpowiedni rozmiar czy grubość okładki. Spośród różnych, szkolnych – bo z opracowaniem – nakładów, lekkich i tanich, wznowienie wydawnictwa REA wygląda imponująco.

Całość została opracowana na jeden, ogromny i gruby tom, tak ciężki, że można by nim zabić. To takie wydanie, które może stać sobie na półce i godnie się prezentować czy też być idealnym pomysłem na prezent – dla fanów klasyki lub/i Sienkiewicza, bo jakby nie było wygląda imponująco – ale niekoniecznie jest poręczne do przenoszenia - chyba, że ktoś zamierza poćwiczyć sobie dźwiganie ciężarów. Co zatem jest atutem tej publikacji i czym różni się ono od innych?

Oprócz samego imponującego rozmiaru, zaletą jest sposób wydania przez wydawnictwo REA „Trylogii”. Całość zilustrowana jest przez Piotra Arendzikowskiego, który pracował m.in. nad Wiedźminem 3, Star Wars LCG czy Shadowrun. Jego ulubionym motywem jest husaria, która co i rusz wraca w jego pracach, tak więc projekt Trylogii musiał być dla niego idealny. Jego ilustracje są plastyczne i wiernie oddają dzieje sienkiewiczowskich bohaterów.

Ciekawym jest także posłowie Andrzeja Olejnika, próbujące zreinterpretować Trylogię jako powieść fantasy. Jego starania i próby przekonania czytelników są nieco przesadzone, pomysł rzeczywiście ciekawy i odświeżający spojrzenie na dzieło Sienkiewicza, ale trudny do udowodnienia – mnie przynajmniej nie przekonał, choć z drugiej strony ja też nie jestem obiektywna, bo mój stosunek do sienkiewiczowskiej twórczości nie należy łagodnie rzecz biorąc, do pozytywnych.

Jednak entuzjazm Olejnika jest zaraźliwy – gdy w formie jakby wykładu próbuje udowodnić swoją teorię, a przy okazji przypominając okoliczności powstania Trylogii i tłumacząc popularność, jaka przetrwała próbę czasu i sprawiła, że awanturnicze przygody Kmicica, Skrzetuskiego czy Wołodyjowskiego do dzisiaj są chętnie czytane przez kolejne pokolenia. Niemal sprawia, że myśli się o Trylogii jak o wielkim dziele – i zapewne Olejnik tak właśnie sądzi, ale w swoich zachwytach nad Sienkiewiczem prawie udaje mu się przekonać zniechęconych.

To przełomowe dzieło Sienkiewicza, które sprawiło, że zapisał się w pamięci potomnych, jest lekturą obowiązkową dla żyjących w Polsce. Może stać się ukochaną opowieścią, do której będzie się wracać przez kolejne lata, może budzić niechęć czy nawet nienawiść, ale na dobre zapisała się w pamięci Polaków i dla zrozumienia naszej tradycji i kultury jej znajomość jest potrzebna.

Opinia także na: http://recenzjeksiazek.natemat.pl/206869,trylogia

Trylogia. Choć to jedynie określenie serii mającej trzy tomy, to w Polsce automatycznie utożsamia się to pojęcie z powieściami Henryka Sienkiewicza – „Ogniem i mieczem”, „Potopem” i „Panem Wołodyjowskim”. Można nie lubić „Trylogii”, ale raczej nie znajdzie się w naszym kraju człowiek, który nie znałby którejś z części, nie czytał choćby fragmentów na lekcji czy nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 607
  • Chcę przeczytać
    357
  • Posiadam
    324
  • Ulubione
    76
  • Teraz czytam
    14
  • Klasyka
    12
  • Literatura polska
    10
  • Chcę w prezencie
    8
  • Przeczytane dawno temu
    8
  • Lektury szkolne
    7

Cytaty

Więcej
Henryk Sienkiewicz Trylogia Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także