Moje pierwsze 100 słów

Okładka książki Moje pierwsze 100 słów Natalie Boyd
Okładka książki Moje pierwsze 100 słów
Natalie Boyd Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia Mądrego Dziecka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
14 str. 14 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia Mądrego Dziecka
Egmont Polska
2018-11-14
2018-11-14
14 min.
dla dzieci słowa nauka słów

Okładka książki Masło śpi Agata Królak, Tina Oziewicz
Masło śpi Agata Królak, Tina ...
Okładka książki Witaj, żabko! Agnese Baruzzi, Gabriele Clima
Witaj, żabko! Agnese Baruzzi, Gab...
Okładka książki Słodki domek. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Nicoletta Bertelle, Zbigniew Dmitroca
Słodki domek. ... Nicoletta Bertelle,...
Okładka książki Grawitacja! Akademia mądrego dziecka. Bobas odkrywa naukę Irene Chan, Ruth Spiro
Grawitacja! Ak... Irene Chan, Ruth Sp...

Bardzo ciekawa książka dla dzieci, które uczą się mówić. Szata graficzna przyciąga uwagę, a okienka dodatkowo zachęcają młodego człowieka do zabawy. Część okienek jest zaprojektowana bardzo pomysłowo. Niestety mój prawie piętnastomiesięczny syn przy większych okienkach poradził sobie z ich wyrwaniem :),być może jeszcze trochę za wcześnie dla niego, by samodzielnie korzystać z tej książki.

Nauka słów.

Jeszcze jedna pozycja dla najmłodszych, którzy dopiero poznają świat wokół siebie i uczą się mówić. Prosta, bazująca na skojarzeniach i najbliższym otoczeniu książeczka może być dla małego dziecka towarzyszem przynajmniej kilku godzin dobrej zabawy :)

Kartonowy boardbook z otwieranymi okienkami to być może jeden z najlepszych pomysłów na nauczenie dziecka podstawowych słów dotyczących jego najbliższego otoczenia. Jedzenie, ubrania, kolory, liczby, domowe zwierzęta, kąpiel - podstawowe elementy codziennej rzeczywistości, a jakże bogate w słowa, których dziecko powinno się nauczyć. Niniejsza książeczka będzie w tym świetną pomocą.

Akademia Mądrego Dziecka jako seria wydawnicza nie rozczarowuje i w dalszym ciągu stoi na bardzo dobrym poziomie. Zwłaszcza jeśli chodzi o połączone z zabawą walory edukacyjne dedykowane najmłodszym dzieciakom. Książka jak najbardziej do polecenia.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Nauka słów.

1974

Seria 'Akademia Mądrego Dziecka' jest prawdopodobnie znana każdemu rodzicowi. W jej skład wchodzi podseria "Moje pierwsze 100...", którą dopiero niedawno udało mi się poznać, ale już wiem, że będzie jedną z najlepszych.

"Moje pierwsze 100 słów" to lektura idealna dla małych dzieci, które dopiero poznają świat i uczą się mówić. Zawiera ona czternaście stron z otwieranymi okienkami, kryjącymi w swoim wnętrzu wiele ciekawych informacji dotyczących kształtów, kolorów, różnorodnych przedmiotów, jedzenia, cyfr, pojazdów czy zwierząt.

Tę książeczkę poleciłabym głównie maluszkom - mój trzylatek na pewno też zainteresowałby się nią na jakiś czas, ale prawdopodobnie nie trwałoby to zbyt długo, gdyż znałby odpowiedzi na wszystkie pytania. Z tego względu lektura zostanie sprezentowana młodszemu dzieciaczkowi, które nie ma jeszcze opanowanej umiejętności porozumiewania się z otoczeniem.

Wydanie tej serii stoi na najwyższym poziomie. Duży format, zaokrąglone rogi, bogata kolorystyka, wyraziste ilustracje, spora ilość zagadek, a także okienka sprawiają, że na pewno niejednemu maluchowi zaświecą się oczka na widok takiej pozycji książkowej. Ja, jako rodzic, również jestem niezwykle zadowolona i bezapelacyjnie będę polecać te lektury.

"Moje pierwsze 100 słów" to lektura idealna dla małych dzieci, które...

• Dzieci - posiadają
  • Dziecko
  • Domowa biblioteczka dziecka
  • Biblioteczka dziecięca
  • Rok 2018
  • U Olgi na półce
  • Leosz

Dodaj cytat z książki Moje pierwsze 100 słów