W świecie małp

Seria: W świecie zwierząt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Na świecie żyje wiele różnych gatunków małp. Pigmejki są mniejsze od banana, z kolei silne goryle są prawie wielkości człowieka. Czy wiesz, że makaki dla zabawy lepią śnieżne kule, gibony potrafią chodzić na dwóch nogach, a kapucynki bez trudu rozłupują skorupę orzecha? Jeśli chcesz dowiedzieć się innych ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach, poznać jak mieszkają, co jedzą i jakie są ich zwyczaje, zajrzyj koniecznie do tej książki.

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

Iwona_C_ | 2019-02-21

Publikacja jest tak przygotowana, że młodsze dzieci mogą ją samodzielnie oglądać lub „czytać” wraz z rodzicami. Nieco starsze dzieci mogą samodzielnie przeczytać podpisy do poszczególnych obrazków.

Jest to kolejna udana publikacja z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która podbije niejedno dziecięce serce.

małgorzata pyzik | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Pierwszy raz z pracami autorki, Asi Gwis spotkałam się w fantastycznej książce „Grzyby”. Jej prace tak zwracały tam moją uwagę, że od tej pory czekałam na jej nowe ilustracje, a w nagrodę otrzymałam świetną, autorską książkę.
Małpy to stworzenia, które ogromnie przyciągają wzrok zarówno dzieci jak i dorosłych. Ich niesamowita zręczność, bardzo dobra umiejętność naśladowania, budzi zazdrość. W tej książce mamy możliwość przekonać się o mnogości ich gatunków, poznać cechy charakteru, wygląd, miejsce zamieszkania, menu, jak i szczegóły, które wyróżniają je pośród innych zwierząt. To co pierwsze rzuca się w oczy to moc niesamowitych, żywych barw. Dzięki temu świat stworzony przez autorkę wydaje się zarówno realny, jak również troszkę baśniowy. Z reguły małpy kojarzymy z dżunglą, lianami i ciepłym klimatem. Okazuje się, że i w czasie zimy, w Japonii makaki bardzo dobrze dają sobie radę, lubią zabawy na śniegu, ciepłe futro wystarczająco je ogrzewa a dodatkowo zawsze mogą posiedzieć w...

Kawazliterami | 2019-01-28
Na półkach: Przeczytane, Mam!, Dla dzieci
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Co można napisać o wszystkich małpach na 27 stronach?
Okazuje się, że baaardzo dużo! Ta książka mnie zachwyca. Prosto i przystępnie, a jednak chaotycznie i kolorowo! W sumie tak jak małpy ;)

Metodą na spory przekaz jest chyba podział informacji na segmenty:

- "Planeta małp" - mapa (występowanie gatunków),
 - "Rodzina i przyjaciele" - komunikowanie się, spędzanie czasu, ostrzeganie, troska
- "Wyróżnij się!" - najciekawsze okazy (12 gatunków! Jest "nasz" nosacz :D) plus ciekawostki
- "Wysoko czy nisko?" - kto gdzie mieszka i gdzie się bawi (masa ciekawostek, kilkanaście gatunków)
- "Małpy w mieście" - hulmany w Indiach i ich zachowanie
- "Co jada dżelada?" - czym żywią się rożne gatunki małp
- "Małe/ Duże" - pigmejka kontra goryl. A między nimi mandryl
- "Zmysły" - trzy mądre małpki, przytulanie, wielkie nosy, dobry słuch i wzrok
- "Śnieżne małpy" - Makaki i m.in. ich przyjaźnie z... jelonkami siku
- "Leśni ludzie" - o orangutanach
- "Szympans czy bonobo?" - jak...

Aleksandra | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Małe dzieci uwielbiają duże i kolorowe obrazki. A jeśli strony są grube i nie łatwo je zgnieść (chwała wydawnictwu!) - bajka!
Książka jest cudowna dla mniejszych dzieci (obrazki! Dużo kolorowych obrazków) oraz dla starszych czytelników, których świat zwierząt (a fascynację małpami przechodził w dzieciństwie chyba każdy z nas) dopiero otwiera swoje magiczne drzwi.
Sama złapałam się na tym, że czytałam każdy dymek w których znajdowały ciekawostki na temat danego gatunku małpy.

Mali_czytelnicy | 2019-01-16

Ta książka to zbiór najważniejszych i najciekawszych faktów o małpach. Mamy tu hulmany, magoty, koczkodany, czepiaki i inne.

Książka odkrywa przed czytelnikiem fascynujący świat małp, pokazuje jego różnorodność i piękno. Oprowadza po różnych zakątkach świata, przedstawia różne małpy, ich cechy szczególne i zwyczaje, i bliżej z nimi zapoznaje.

Każda rozkładówka składa się z pięknych ilustracji i ciekawych faktów. W książce dowiemy się między innymi:

- gdzie żyją małpy,

- czym się od siebie różnią,

- które mieszkają nisko, a które wolą wysokość,

- które małpy dobrze czują się w mieście,

- co jadają małpy,

- jaka małpa jest największa na świecie, a jaka najmiejsza,

- które małpy lubią ciemności,

I wiele innych ciekawostek!

'W świecie małp' to piękny, kolorowy i bardzo ciekawy picturebook. Ilustracje zachwycają, a treść rozwija i pobudza wyobraźnię.

Książka ma duży format i twarde strony. Można się z niej bardzo dużo dowiedzieć!
Bardzo polecam :)