Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Okładka książki Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata Asia Gwis
Okładka książki Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata
Asia Gwis Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: W świecie zwierząt interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Seria:
W świecie zwierząt
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2019-05-06
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-06
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310134455
Tagi:
ptaki zwierzęta
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Zagadka Łysej Góry Marta Guzowska, Asia Gwis
Ocena 8,5
Zagadka Łysej ... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Zagadka nawiedzonej kamienicy Marta Guzowska, Asia Gwis
Ocena 8,0
Zagadka nawied... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Zagadka czarnego psa Marta Guzowska, Asia Gwis
Ocena 7,9
Zagadka czarne... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Na ratunek! czyli medycyna dawniej i dziś Anna Bartosik, Asia Gwis
Ocena 8,1
Na ratunek! cz... Anna Bartosik, Asia...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci Monika Filipina, Marta Maruszczak
Ocena 7,9
O maluchu w br... Monika Filipina, Ma...
Okładka książki Niesamowity wszechświat Karolina Bąkowska, Asia Gwis
Ocena 8,7
Niesamowity ws... Karolina Bąkowska,&...
Okładka książki Wieczór gwiazdkowy na placu budowy Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Ocena 8,1
Wieczór gwiazd... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Pan Stanisław odlatuje Justyna Bednarek, Paweł Pawlak
Ocena 7,6
Pan Stanisław ... Justyna Bednarek, P...

Oficjalne recenzje i

Odkryj kolorowy świat ptaków



874 430 67

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1764
1753

Na półkach:

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Pokaż mimo to

avatar
711
433

Na półkach: , , ,

„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książeczka, która stanowi idealny wstęp do ptasiego uniwersum. Na tych trzydziestu dwóch stronach znajdziemy prawie wszystko to, co pozwoli nam przybliżyć różnorodność ptactwa. Barwne ilustracje, ciekawostki i zadania sprawiają, że odkrywanie tego świata jest wspaniałą zabawą. Ta dobrze skomponowana całość potrafi zaspokoić nawet wybrednych odkrywców, a także tych, którzy potrafią się szybko znudzić.

http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/12441/odkryj-kolorowy-swi...

„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książeczka, która stanowi idealny wstęp do ptasiego uniwersum. Na tych trzydziestu dwóch stronach znajdziemy prawie wszystko to, co pozwoli nam przybliżyć różnorodność ptactwa. Barwne ilustracje, ciekawostki i zadania sprawiają, że odkrywanie tego świata jest wspaniałą zabawą. Ta dobrze skomponowana całość...

więcej Pokaż mimo to

avatar
291
195

Na półkach:

Zdecydowanie dajemy 10/10 punktów!
Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to 15 świetnie zilustrowanych rozkładówek na temat ptaków. Autorka, Asia Gwis stanęła na wysokości zadania. Jest to książka do oglądania dla młodszych oraz do czytania dla starszych czytelników. Ta książka nie ma w sobie encyklopedycznego zadęcia. Są to krótkie, rzeczowe informacje, które mają raczej zainteresować i skłonić do wyszukania kolejnych informacji w innych źródłach.

Znajdziemy tutaj informacje na temat budowy ptaka, rodzajów dziobów czy ptasich domów. Poznamy specyfikę życia ptaków w Amazonii, ptaków miejskich, wiejskich czy nawet pingwinów! Bardzo interesującym tematem dla chłopców okazały się jajka. Możemy oglądnąć jak wyglądają jaja poszczególnych ptaszków i uzmysłowić sobie różnice występujące pomiędzy nimi.

Zdecydowanie dajemy 10/10 punktów!
Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to 15 świetnie zilustrowanych rozkładówek na temat ptaków. Autorka, Asia Gwis stanęła na wysokości zadania. Jest to książka do oglądania dla młodszych oraz do czytania dla starszych czytelników. Ta książka nie ma w sobie encyklopedycznego zadęcia. Są to krótkie, rzeczowe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
272
271

Na półkach: ,

Książka dla małych ornitologów – o bogactwie ptasiego świata. Czy wiecie, że na świecie żyje ponad 10 000 gatunków? Niełatwo pewnie było Autorce dokonać wyboru – o jakich ptakach napisać. Nie koncentruje się ona na wybranych gatunkach, ale książkę dzieli na ciekawe zagadnienia tematyczne, które oczywiście związane są z ptasimi sprawami. Dzieci poznają różne środowiska, w których żyją ptaki, ich upierzenie – od którego niekiedy można dostać oczopląsów. Przekonują się, że ptasia rodzina jest różnorodna , wielobarwna. Poznają różnice, które sprawiają, że patki różnią się od innych zwierząt. Są i liczne ciekawostki. Na przykład: ptaki nie mają ucha zewnętrznego, ale i tak mają dobry słuch. Natomiast ich najlepszym zmysłem jest wzrok. Dzieci mogą tutaj dowiedzieć się interesujących rzeczy o dziobach, budowie ptaków (dlaczego mogą latać?),ptakach typowych dla miasta i dla wsi, gatunkach żyjących w Amazonii, pingwinach, ptasich rekordzistach, ptakach aktywnych wyłącznie nocą, ptakach, które wędrują po świecie. Każdy temat jest krótko opisany, nie ma tutaj długich tekstów. Jest zwięzłe i konkretne wprowadzenie, natomiast na pewno dominują ilustracje. Ptaki większe, małe, kolorowe. Można się na własne oczy przekonać, jak różnoraka i jak liczna jest ptasia rodzina.

https://poleczkazksiazkami.wordpress.com/

Książka dla małych ornitologów – o bogactwie ptasiego świata. Czy wiecie, że na świecie żyje ponad 10 000 gatunków? Niełatwo pewnie było Autorce dokonać wyboru – o jakich ptakach napisać. Nie koncentruje się ona na wybranych gatunkach, ale książkę dzieli na ciekawe zagadnienia tematyczne, które oczywiście związane są z ptasimi sprawami. Dzieci poznają różne środowiska, w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6145
3446

Na półkach:

Świat fauny i flory zaskakuje nas bogactwem kształtów i kolorów. Nie ma jednak bardziej fascynujących istot od ptaków. To właśnie obserwowanie ich stało się siłą napędową ludzkich marzeń o lataniu. Pierwsi konstruktorzy dokładnie badali szkielety tych zwierząt oraz zgłębiali tajniki tego, dlaczego jedne mogą wzbijać się w powietrze, a inne ograniczają się do chodzenia po ziemi. Odkrywanie nowych lądów przyniosło za sobą kolejne zdziwienia. Poznano ptaki, które ptaków nie przypominały, odkryto takie, które są w stanie żyć w niezwykle niesprzyjających warunkach. Wszędzie prowadziła badaczy ciekawość, dzięki której posiadamy dość obszerną wiedzę. Jak stopniowo wprowadzać w nią dzieci? Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest tu sięgnięcie po lektury dostosowane do wieku i wiedzy młodych czytelników. „Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” Asi Gwis to właśnie jedna z takich propozycji (przy okazji z czystym sumieniem polecam wszystkie książki autorki) dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego. Młodszym dzieciom będziemy musieli czytać, starsze z przyjemnością same oddadzą się lekturze. Zwłaszcza, że każda strona (co jest normą w książkach Gwis) kusi bogactwem kolorów, kształtów i subtelnie podsuniętą wiedzą.
Na pierwszych stronach dowiemy się jak bardzo ta gromada zwierząt jest rozpowszechniona na świecie. Poznamy bogactwo kształtów. Dwie sąsiadujące ze sobą strony zawierają rysunki niesamowitej ilości i różnorodności ich przedstawicieli. Każdy ma swój numerek, aby można było sprawdzić (prawy margines prawej strony) jak określony ptak się nazywa. Bardzo pomocne w poszerzaniu słownictwa, ćwiczenia spostrzegawczości, rozwijaniu pamięci oraz przydatne w nauce czytania i myślenia abstrakcyjnego. Kolejne dwie sąsiadujące ze sobą strony wprowadzają nas w cechy jakimi odznacza się ta gromada zwierząt. Przy okazji podejrzymy szkielet, budowę piór oraz zmysły jakimi się kierują. Dalej przyjrzymy się dziobom oraz rodzajom jedzenia, po które sięgają te zwierzęta. Strony poświęcone wiośnie w lesie staną się pretekstem do bliższego poznania naszej rodzimej naturalnej ptaszarni. Są tu zarówno ptaki znajdujące się pod ochroną, jak i te, które bez problemu spotkamy nie tylko w lesie. Kolejne strony zabierają nas do miasta, w którym nie zabraknie ptaków. Zebranie ich na jednej stronie uświadamia nas z jak niesamowitym bogactwem mamy do czynienia. Wizyta na wsi będzie nie tylko kolejnym pretekstem do poznawania nowych nazw, ale też i świetnym ćwiczeniem spostrzegawczości, ponieważ młody czytelnik musi wskazać czym różnią się dwie ilustracje. Po zapoznaniu się z naszym najbliższym otoczeniem wyruszamy w podróż do egzotycznej Amazonii, a tam ptaki zaskakują nas nie tylko kolorami, kształtami, ale i budową dziobów. Z ciepłych regionów przenosimy się na koło podbiegunowe i wśród śniegów poznamy dużą różnorodność pingwinów. Kolejne strony pozwolą nam przyjrzeć się ptasim domom oraz jajom. Dalej wejdziemy w świat ptaków wodnych. Następnie przyjrzymy się czym różnią się ptaki od siebie i jak te różnice wpływają na to, czym się żywią. Zapoznamy się też z mistrzami w różnych dziedzinach: od sposobów budowania gniazd, przez szybki lot po najkrótszy ogon. Z książki młodzi czytelnicy dowiedzą się też, które zwierzęta są aktywne nocą oraz dlaczego niektóre wędrują i w jaki sposób przygotowują się do lotu.
Całość niezwykle barwna, bogata w kształty i podstawową wiedzę. Na pierwszy rzut oka lektura sprawia wrażenie książki do oglądania, ale wchodzenie w nią z każdą stroną przekonuje nas, że to także solidna dawka wiedzy, którą powinno posiadać każde dziecko.
Piękne, duże, kolorowe strony bardzo dobrze zszyto oraz oprawiono w solidną, tekturową okładkę, dzięki czemu książka jest trwała i estetyczna. Zdecydowanie polecam.

Świat fauny i flory zaskakuje nas bogactwem kształtów i kolorów. Nie ma jednak bardziej fascynujących istot od ptaków. To właśnie obserwowanie ich stało się siłą napędową ludzkich marzeń o lataniu. Pierwsi konstruktorzy dokładnie badali szkielety tych zwierząt oraz zgłębiali tajniki tego, dlaczego jedne mogą wzbijać się w powietrze, a inne ograniczają się do chodzenia po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1594
765

Na półkach: ,

To kolejna książka autorki, równie piękna i mądra co jej poprzedniczka ("W świecie małp".

Zacznijmy od tego, że o ptakach wiemy niewiele. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem w stanie wymienić kilka gatunków ptaków wodnych, kilka sów, pingwinów czy parkowych. Po odgłosach rozpoznam nieliczne, te najbardziej charakterystyczne. A po wyglądzie jajek - tylko kurę i kaczkę :D

Dlatego ta książka bardzo się nam przydaje. To są podstawy. Ale takie, których i tak nie znamy (jestem pewna). Dodając do tego niewiele tekstu i świetne ilustracje - wychodzi bardzo dobra książka o ptakach.

Teraz o zawartości. Każda rozkładówka to osobny temat. Rozkładówek jest 15.
Kolejno: Dookoła świata, Ja ptak (budowa),Pokaż mi swój dziób...(o pożywieniu),Wiosna w lesie, Ptak miejski, Na wsi, Amazonia, Pingwiny, Ptasie domy, Jajo, Wodne klimaty, Spójrz, co mnie wyróżnia (wyjątkowe ptaki),Zwycięzcą zostaje...(rekordy),Nocne życie, W drogę...(wędrówki)

Dodatkową atrakcją są zadania na prawie każdej stronie. Znajdź różnicę, wyszukaj, i tak dalej. Dzięki temu czytanie jest jeszcze bardziej aktywne.

Lubimy tę książkę z synkiem, bo jesteśmy w stanie przeczytać ją całą "na raz". Możemy też sięgać tylko po te strony, które nas ciekawią. Polecamy!

To kolejna książka autorki, równie piękna i mądra co jej poprzedniczka ("W świecie małp".

Zacznijmy od tego, że o ptakach wiemy niewiele. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem w stanie wymienić kilka gatunków ptaków wodnych, kilka sów, pingwinów czy parkowych. Po odgłosach rozpoznam nieliczne, te najbardziej charakterystyczne. A po wyglądzie jajek - tylko kurę i kaczkę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
230
190

Na półkach: , ,

"Czaple, kury i głuptaki. Czyli o bogactwie ptasiego świata", to książka, która z pewnością zafascynuje wszystkich tych, którzy pasjonują się ornitologią, i światem przyrody. Autorką publikacji jest pani Asia Gwis, która wcześniej opracowała książkę zatytułowaną "W świecie małp".
Książka w mojej opinii jest jednym wielkim dziełem sztuki. Wszystko mi się w niej podoba: duży format, twarda oprawa, natomiast samo jej wnętrze to coś pięknego! W środku znajdziemy piętnaście prześlicznie ilustrowanych rozkładówek, po brzegi wypełnionych soczystymi kolorami. Poznamy ptaki żyjące w różnych środowiskach, zainteresujemy się ich zwyczajami, zachwycimy się ich ogromną różnorodnością oraz liczbą gatunków, pięknem upierzenia, kształtami dziobów, poznamy te, które latają wysoko oraz nieloty, takie, które budują gniazda na drzewach, jak i te, które składają jaja w ziemi itp.
Na kartach publikacji dominują ilustracje. To one zajmują całe strony. Tekstów jest tu niewiele, głównie stanowią one podpisy nazw ptaków oraz krótkie informacje dotyczące życia ptaków.
Poznamy ptaki żyjące w lasach, nad wodą, w dżungli, na Antarktydzie, w miastach i na wsi. Zobaczymy ich domy, porównamy wygląd jaj, które składają. Cała ptasia różnorodność w jednej książce, która zachwyca od pierwszych stron. Mnóstwo ciekawych informacji, prześliczna szata graficzna, to cechy, które składają się na wyjątkowość tej pozycji. Polecam książkę bardzo serdecznie! Sprawdzi się doskonale jako samodzielna lektura, będzie wyjątkowym prezentem oraz pomocną w nauce książką. Warto mieć ten tytuł na półce!

Cała recenzja na: mamatosiaczka.blogspot.com Zapraszam :)

"Czaple, kury i głuptaki. Czyli o bogactwie ptasiego świata", to książka, która z pewnością zafascynuje wszystkich tych, którzy pasjonują się ornitologią, i światem przyrody. Autorką publikacji jest pani Asia Gwis, która wcześniej opracowała książkę zatytułowaną "W świecie małp".
Książka w mojej opinii jest jednym wielkim dziełem sztuki. Wszystko mi się w niej podoba: duży...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    25
  • Przeczytane
    16
  • Posiadam
    7
  • Dla dzieci
    4
  • Dziecięce
    2
  • Biblioteka
    2
  • Literatura polska
    2
  • 2019
    2
  • Przedszkole
    1
  • Historia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata


Podobne książki

Przeczytaj także