Krzyżacy

Wydawnictwo: Greg
Nervi

Henryk Sienkiewicz Napisana ku pokrzepieniu serc powieść Henryka Sienkiewicza miała pokazywać Polskę za czasów jej świetności, dlatego bohaterami „Krzyżaków” są przede wszystkim dzielni rycerze, którzy walczą ze zdradzieckimi Krzyżakami.Zbyszko zakochuje się w Danusi od pierwszego wejrzenia. Po ślubie młodzi nie cieszą się jednak sobą zbyt długo, gdyż Danusia zostaje uprowadzona przez Krzyżaków. Intryga została uknuta po to, aby dokonać zemsty na jej ojcu, Jurandzie ze Spychowa. Zbyszko robi wszystko, żeby uratować swoją żonę.

źródło opisu: https://www.ceneo.pl/1010031#tab=spec

źródło okładki: https://www.ceneo.pl/1010031#tab=spec

CorranHorn | 2019-08-16

Jak zniechęcić dzieci do czytania? Zmusić ich do czytania Krzyżaków.

kowalmj | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

To nie jest mój pierwszy raz z Krzyżakami. Poprzedni był dawno temu, w innym tysiącleciu, w innej Polsce i z innym mną. Co ma wspólnego dorosły dzieciaty facet z chłopaczkiem z małego miasta schyłku ery Jaruzelskiego? Co najmniej tyle że nazywają się tak samo i obu podoba się ta książka. OK, język jest miejscami trudny (dla dzieciaka), opisy i dygresje są długawe, przedstawienie ludzi jest miejscami naiwne (dla dorosłego) ale ta książka ma w sobie to coś co porywało i porywa Polskie serca. Który mały czy duży nie chciał by być jak Zbyszko czy Powała? Nie ma się może dzisiaj z kim bić ale jest o co, abyśmy byli w sprawach i dużych i małych trochę jak oni. Aby 'słowo' miało znowu wartość a nie powiedziałem a potem 'przepraszam' tych co 'ewentualnie' poczuli się urażeni.
Książka zostaje na półce, jak się uda, za kilka dekad przeczytam jeszcze raz.

prendetevi | 2019-04-11

Miłe zaskoczenie, aczkolwiek mogło być 100 stron krócej, niektóre opisy nic nie wnoszą tylko zapychają. Niemniej odczarowałam lekturę z gimnazjum

Grzegorz | 2019-03-31
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Jedna z lepszych książek przeczytanych w gimnazjum.

anstaffer | 2019-01-13

Po prostu nie

Sargento_Garcia | 2018-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Jakoś tak mnie naszło wczoraj na lekturę z lat szkoły podstawowej.
To chyba jedyna książka tego autora, za wyjątkiem trylogii, po którą sięgam co kilka lat i czytam z przyjemnością.

FenKa | 2018-12-22
Na półkach: Przeczytane, Lektury, Pożyczone
Przeczytana: 01 stycznia 2017

No i po parunastu stronach skończyło się na streszczeniu :')

Julka | 2018-11-14

Warto wrócić do tej lektury z młodości, po latach na pewno bardziej się ją doceni, zrozumie, znajdzie głębszy sens i przesłania. Szczególnie fajnie czytało się Krzyżaków, po raz kolejny, po powrocie z Malborka. Czytając opisy widziało się ten zamek, odnosiło fragmenty książki do faktycznych miejsc i dziedzińców na których się było, patrzyło na mury oczami wyobraźni zupełnie inaczej! Polecam!

Karol8888 | 2018-11-04

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób utyskiwało na Krzyżaków, bo lektura, bo dziwny język, bo Sienkiewicz i pamiętam, że też podchodziłem do niej najeżony, ale o dziwo podobała mi się i to bardzo. Podobał mi się ten średniowieczny klimat, rycerstwo, opisy starć i tak dalej :)

Łukasz | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Genialne dzieło, poczekam aż zapomnę i przeczytam jeszcze raz

Książka czy Netflix?

Kto z nas nie spędził nigdy całego wieczoru na oglądaniu ulubionego serialu na Netflixie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Powtarzanie „jeszcze tylko jeden odcinek”, „to tylko pół godziny” i „naprawdę nie jestem śpiący”, gdy nie możemy oderwać się od intrygi dziejącej się na ekranie, następnego ranka skutkuje mocniejszą niż zwykle kawą. A Netflix jest wprost przepełniony literackimi adaptacjami, więc zainteresuje także wielbicieli książek.