Aktualizacje encyklopedyczne. Fizyka - chemia

Seria: Aktualizacje encyklopedyczne
Wydawnictwo: Kurpisz
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aktualizacje encyklopedyczne. Fizyka - chemia

Siódmy tom encyklopedycznych aktualizacji poświęcony fizyce i chemii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2018-07-30

Fizyka i chemia w dwudziestym wieku przeżyły prawdziwy boom i niewiarygodny wręcz rozwój. Siódmy tom encyklopedycznych aktualizacji ma za zadanie przedstawić i objaśnić najważniejsze hasła, terminy, określenia z tychże dziedzin. Założony przez autorów cel został osiągnięty w bardzo zadowalający sposób.
Redaktorem naukowym tomu jest prof. dr hab. Andrzej Burewicz, recenzentem prof. dr hab. Marian Elbanowski. Autorami tomu są: Jacek Guliński, Anna Kowalewska-Kudłaszyk, Krzysztof Piątek oraz Józef Soczewka. Książka rozpoczyna się od krótkiego tekstu od redakcji autorstwa Andrzeja Burewicza, wykazem ilustracji czarno - białych, zestawień i skrótów. W środku książki znajdziemy wkładkę z ilustracjami kolorowymi. Ilustracje odnoszą się do polskiego przemysłu chemicznego, kryształów, kamieni i minerałów, krystalografii, molekuł, wykorzystania energii atomowej, astronomii oraz przedstawiają układ okresowy pierwiastków i cztery szeregi nuklidów promieniotwórczych.
Z książki dane mi było...