Działalność misyjna Kościoła katolickiego w Prowincji Enga w Papui Nowej Gwinei

Wydawnictwo: Akademia Teologii Katolickiej
filozofia, etyka
Behemot76

Celem niniejszej pracy jest przede wszystkim troska o to, aby ukazać okres poaczątkowych lat zmagań na polu działalności misyjnej w prowincji Enga. Z biegiem lat wiele szczegółów i faktów może ulec zapomnieniu. Mam nadzieję, że dzięki temu opracowaniu proces ten, w jakimś sensie, uda się zatrzymać. A zatem w prezentowanej rozprawie pragnę przedstawić historię działalności misyjnej...

rozprawie pragnę przedstawić historię działalności misyjnej Kościoła katolickiego w Enga, od jej początków (1947)

do roku 1987, w kontekście przemian społeczno-politycznych i kulturowych oraz w sposób chronologiczny i rzeczowy

omówić zagadnienia wchodzące w zakres tematu. Aby zaś uczciwie podołać temu zadaniu, posługiwać się będę

metodologią historyczno-teologiczną i analityczno-społeczną...

źródło opisu: wstęp książki

źródło okładki: zdjęcie własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!