Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy

Seria: Legendarz
Wydawnictwo: Bosz
Kasia_

„Bestiariuszek słowiański. Niewidzialni pomocnicy” to znakomita propozycja dla tych milusińskich, których pasjonują historie o mitycznych stworzeniach, krasnoludach i słowiańskich stworach. Tym razem autor i rysownik Witold Vagas zaprasza do lektury najmłodszych, dla których stworzył specjalne, dziecięce wydanie bestsellerowego „Bestiariusza słowiańskiego”. Pierwsza część z nowego cyklu w serii Legendarz poświęcona będzie karzełkom.

źródło opisu: www.bosz.com.pl

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/resources/2/Bestiariuszek_800szer.jpg

Vemona | 2019-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Książka należy do cyklu "Legendarz", ale jest przeznaczona dla zdecydowanie młodego czytelnika. Zawiera króciutkie opowieści o stworkach, w które wierzyli nasi przodkowie, tych dobrodusznych, pomagających w domu i obejściu. Muszę przyznać, że czyta się to niezmiernie miło, dzieciom powinny się też podobać piękne ilustracje. Mam jedno zastrzeżenie - skoro ma to być o wierze Słowian, to co tam robi rozdział o aniołach?

Ervisha | 2019-02-05
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Bestiarusz ale tym razem dla młodszych czytelników w całości poświęcony karzełkom. Na jego kartach przedstawiono 20 istot mitologii słowiańskiej, które spotkamy nie tylko w przeróżnych bajkach i baśniach, ale również Bestiariuszu słowiańskim tego samego autora.

Różnica między Bestiaruszkiem a Bestiaruszem tkwi w formie przekazu. Po pierwsze tekst. Mimo iż jest nieco dłuższy, to zarazem lżejszy i jakby "bajkowy" w przekazie - dostosowany do wieku młodego czytelnika. Tak jakby autor bajał, opowiadał.
Po drugie ilustracje - te również są łagodniejsze i według mnie znacznie przyjemniejsze dla oka.

Jest dość przyjemnie i ciekawie ale tylko tyle. Zdecydowanie zbyt krótko - tylko 20 postaci. Za mało informacji, obrazów, "karzełków". Człowiek zaczyna czytać, rozbudza swoją ciekawość i...? Koniec. Jestem świadoma tego, że książka powstała z myślą o dzieciach ale nawet najprawdopodobniej będą zawiedzione. Z kolei cena okładkowa (50zł) jest wzięta z kosmosu - według mnie nie adekwatna to...

Adonai | 2018-12-31

+duzy format A4
+twarda oprawa

- mamy tylko 20 bestii
- cena

Ksiazka super wydana, ale kilka bestii znalismy juz z wczesniejszych bestiariuszy. Dodatkowo cena (w stosunku do grubosci ksiazki) obnizyla mi ocene pozycji

Maria | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Ah, cóż to za fantastyczna pozycja! Piękne, ogromne ilustracje, jak malowane, wręcz natychmiast przenoszą do innego świata. A jest to świat dawnych Słowian z ich dziwami, zwyczajami oraz wierzeniami. "Bestiariuszek" to bardzo przewrotny tytuł - książka jest pokaźnych rozmiarów i zawiera całkiem sporo opisów pradawnych stworzeń, które niegdyś zamieszkiwały słowiańskie gospodarstwa. Ogromnie mi się podobała.