The story of Doctor Dolittle. Doktor Dolittle i jego zwierzęta z podręcznym słownikiem angielsko-polskim

Seria: Ze słownikiem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ze Słownikiem
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Doctor, Doktor, Dolittle, ze słownikiem
angielski
misscherry

Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Hugh Johna Loftinga wydana w 1920r. zaliczana jest do literatury dziecięcej. Głównym bohaterem książki jest tytułowy dr John Dolittle. Lekarz, którego pewnego dnia jego papuga Polinezja, uczy języka zwierząt. Dzięki temu zostaje weterynarzem. Akcja powieści rozgrywa się w pierwszej połowie XIX wieku. Doktor bardzo kocha zwierzęta i surowo przeciwstawia się, gdy są one źle traktowane. Pewnego dnia doktor otrzymuje informację z Afryki, że małpy potrzebują pomocy.

źródło opisu: https://zeslownikiem.pl/doktor-dolittle-i-jego-zwierzeta

źródło okładki: https://zeslownikiem.pl/doktor-dolittle-i-jego-zwierzeta

LabGirl | 2018-07-25

Jako książka do nauki języka bardzo fajnie się sprawdza. Najważniejsze słówka w tekście są wytłuszczone i przetłumavzone alfabetycznie na marginesach, a z tyłu książki można znaleźć wszystkie słówka użyte w tekście. Szkoda tylko, że słówka na marginesach nie są ułożone w kolejności występowania, bo jeśli jest ich więcej, to można się czasem zgubić.

Myślę, że jeśli ktoś chciałby przeczytać pierwszą książkę w obcym języku, to nie należy sięgać z góry po jakąś bardziej skomplikowaną literaturę. Na poziomie podstawowym polecałabym sięgnąć po książki z wydawnictwa Ze Słownikiem, bo mają bardzo fajną ofertę książek na kilku poziomach zaawansowania. Z tego co kojarzę, to mają jeszcze książki w języku niemieckim, hiszpańskim i francuzkim, więc można rozwijać swoje umiejetności językowe :)