Wampiry

Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Wydawnictwo: Mucha Comics
komiksy

Już w maju Filipe Melo i Juan Cavia zabiorą Was w wypełnioną zamętem i dwuznacznością podróż do jądra ciemności. Będziecie towarzyszyć grupie portugalskich żołnierzy, którzy podczas wojny kolonialnej udają się na tajną misję do Senegalu. Pogłębiająca się paranoja i zmęczenie sprawiają, że ta pozornie prosta operacja przeradza się w prawdziwy koszmar. Otoczeni przez nieprzyjazną dżunglę, wrogich rebeliantów i tajemnicze, bezkształtne istoty, mężczyźni stają oko w oko z własnymi demonami i wyborami, które ich tam sprowadziły.

Prapremiera „Wampirów” – komiksu, który wykorzystuje elementy fantasy, aby zgłębić ludzką psychikę – odbędzie się podczas targów książki w Warszawie. W sprzedaży album będzie dostępny 22 maja 2018 r.

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Wampiry/206

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Wampiry/206

bardd | 2019-06-18

Całkiem przyjemny komiks z którego dowiedziałem się, że Portugalia miała jakiś żołnierzy, co więcej nawet strzelali do kogoś. Na końcu komiksu jest notka historyczna, która mówi, że to nie fikcja. Do tej pory hasło "portugalski żołnierz" brzmiało dla mnie abstrakcyjnie.
Tytuł jest przewrotny i jak się ktoś spodziewa tutaj historii w stylu Brama Stokera to się może zawieść, jest to komiks o wojnie i jej bezsensowności.

Marek Adamkiewicz | 2018-08-07

Od jakiegoś czasu Mucha Comics coraz mocniej zaznacza swoją pozycję jako wydawca komiksowej grozy. Jej nakładem ukazało się kilka interesujących serii, że wspomnę choćby o błyskotliwym i klimatycznym "Fatale" czy niejednoznacznym "Outcast. Opętanie". Majowa nowość, „Wampiry”, nie jest na pewno czystej krwi horrorem, ale wykorzystuje jego elementy, by we frapujący sposób zaprezentować nam okropieństwa wojny. Dzieło Filipe Melo i Juana Cavii jest dosyć hermetyczne i daleko mu do mainstreamowego straszydła, stąd pytanie – czy takie podejście do tematu ma szansę na szersze przebicie się do świadomości fanów? Liczę, że tak, ponieważ jest to tytuł naprawdę wartościowy.

Akcja komiksu dzieje się w Gwinei, na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Trwają wojny kolonialne, w których Portugalia stara się utrzymać kontrolę nad swoimi „zamorskimi prowincjami”. W samym środku wojennej zawieruchy grupa żołnierzy zostaje wysłana w niejawną misję do Senegalu. Większość żołdaków nie zna...

zaganka84 | 2018-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 25 lipca 2018

Taki tam komiks z wampirami...Dobre rysunki i dobrze sie czyta, ale zdecydownie zbyt szybko, mi przeczytanie zajelo ok 40 min. Zbyt krotka ta historia, czuje niedosyt.