Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Egmont Polska
Nailbiter: The Murder Edition, Vol. 1
komiksy
norimenai

„Czy wiecie, że w Buckaroo w stanie Oregon urodziło się więcej seryjnych morderców niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie?”. Od 1969 r. urodziło się tam szesnastu seryjnych morderców, nazwanych przez media Rzeźnikami z Buckaroo. Najsłynniejszym z nich był Edward Warren „Palcojad”, któremu udowodniono zabójstwo 64 osób. Ogarnięty obsesją agent NSA chce odkryć, dlaczego akurat to małe miasto wydało na świat tylu okrutnych i nikczemnych ludzi. Po długim i pełnym kontrowersji procesie Edward Warren zostaje... uniewinniony i wraca do rodzinnego domu, a tropiący tajemnice „Rzeźników” agent... znika. Lokalna policjantka wszczyna poszukiwania, do których włącza się inny agent NSA, zawieszony w prawach w związku z nadużyciem siły. W mrocznej, dusznej atmosferze, przypominającej Miasteczko Twin Peaks, odkrywają kolejne intrygi i tajemnice.

źródło opisu: Egmont, 2018

źródło okładki: https://egmont.pl/

ksiazkawprezencie | 2018-12-29

9 za scenariusz/7 za rysunki
Zgubne skutki obgryzania paznokci

Eksplorujący amerykańską fascynację seryjnymi zabójcami „Palcojad” to kolejny mocny punkt na mapie niezależnego i ambitnego komiksu zza oceanu. Nawet jeśli rysunki nie dorównują wybitnemu scenariuszowi.

Odradzamy konsumpcję czegokolwiek w trakcie czytania dalszej części tej recenzji na:

eR_ | 2018-12-15
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Jak się dowiedziałem ze wstępu, znajdującego się na samym początku tego komiksu (niespodzianka), należę do osób które mają po prostu szczęście sięgając po takie dzieła jak „Palcojad”. Bowiem, w tak prężnie rozwijającej się branży, jaką są wydawnictwa komiksowe, trafiłem na album, który zapewne zmieni moje postrzeganie tej gałęzi literatury, jaką jest komiks. Jak wszyscy wiedzą, nie jestem zbytnim fanem tych obrazkowych historii, ale i ja mam swoje ulubione serie i pojedyncze tomy, które trafiły do mnie i do mojej wyobraźni, a przy komiksach jest to o tyle łatwiejsze, że są bogato ilustrowane, niczym bajki dla dzieci. A wracając do „Palcojada”, jest to pierwszy tom zbiorczego wydania tej serii. A o czym opowiada?

Z okładki możemy dowiedzieć się, że:

QUEENfan | 2019-02-18

Niesamowicie wciągająca lektura, klimat małego miasteczka, barwne postacie i nieustające napięcie powoduje że chcę się więcej.

Stardust | 2019-02-02
Sarival | 2019-01-14