Futura nostalgia. Część 1

Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Seria: Futura nostalgia
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Futura nostalgia - Tome 1
futura nostalgia, sandoval, komiks,
komiksy
helensan

"– Byłoby niesamowicie, gdyby do czegoś między nami doszło. Chodzilibyśmy razem, całowali się. Chociaż później byłoby ciężko, kiedy byśmy zerwali. Nie zniosłabym takiego smutku! To okropne! – Hej! Uspokój się. Co ty pleciesz? Jeszcze go nie upolowałaś, a już mówisz o zerwaniu!" Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi...

Chociaż później byłoby ciężko, kiedy byśmy zerwali.
Nie zniosłabym takiego smutku! To okropne!

Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi elementami fantastycznymi.

źródło opisu: http://alejakomiksu.com/nowosci/24831/Maj-z-Timofem/

źródło okładki: http://alejakomiksu.com/okladka/19621/Futura-nostalgia-Czesc-1/

Wkp | 2018-07-04
Przeczytana: 06 lipca 2018

KIEDYŚ POMYŚLĘ O TYM Z NOSTALGIĄ

Po „Futura Nostalgia” sięgnąłem nie dlatego, że zachęcił mnie opis fabuły – bo tego nawet nie poznałem przed lekturą, chcąc dać się zaskoczyć – a okładka, która z miejsca wpadła mi w oko. Było w niej coś klimatycznego, coś kuszącego, choć utrzymanego w dość popularnej manierze. Jak się potem okazało, okładka nie oddawała tego, co czekało na mnie w środku. Spodziewałem się nastrojowej historii pełnej realizmu magicznego i choć po części to właśnie dostałem, przede wszystkim w moje ręce trafił komiks o dorastaniu. O dojrzewaniu i nostalgii nie tyle widzianej oczami nastoletniej dziewczyny, odkrywającej pierwsze miłosne i erotyczne doświadczenia w swoim życiu, ile przez nią przewidywanej. Jest tu piękno, jest łagodny mrok, jest też niewybredny humor nierozerwalnie złączony z pewną żabią postacią, która mi osobiście kojarzy się z podobnymi mangowymi bohaterami, ale jest też prawda i urok, któremu trudno nie ulegnąć.

Fabuła całości jest prosta, jak...

Dlaczego większość z nas tak bardzo chce wrócić do czasów młodości i dorastania?
Przecież tam roiło się od demonów, potwornych wytworów wyobraźni, złych wyborów, koszmarnych snów i gadających żab!
To wszystko serwuje nam kreską i mroczną tonacją kolorystyczną Sandoval w swojej interesującej koncepcji na dojrzewanie.

Bo nikt nie mówił, że to całe dorastanie to tylko jednorożce i wata cukrowa!

Dagmara | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018