The Return of Nagash

Okładka książki The Return of Nagash Josh Reynolds
Okładka książki The Return of Nagash
Josh Reynolds Wydawnictwo: Black Library, Games Workshop Cykl: The End Times (tom 3) Seria: Warhammer fantasy, science fiction
The End Times (tom 3)
Warhammer
The Return of Nagash
Black Library, Games Workshop
2014-08-30
2014-08-30
warhammer dark fantasy epic

Coś się kończy, a coś zaczyna. A tym czymś jest znane Imperium w Starym Świecie, gdzie imperatorem jest Karl Franz. Ciemne chmury znowu pojawiają się and niebem Sylvanią, prowincją Imperium, będącą lennem rodziny von Carsteinów. Jest ona otoczona czarodziejskim murem, który powstrzymuje ożywieńców. Dwaj niedzisiejszy przeciwnicy wampir Mannfred von Carstein oraz Arkham Czarny jednoczą siły aby wskrzesić swojego mistrza – Licza Nagasha. Tego, który już kiedyś spustoszył ziemie Imperium przynosząc ludziom jedynie śmierć i cierpienie. Ta dwójka chce odprawić mroczny rytuał na ziemiach Sylvanii. Chcą aby przywrócony Nagash przeciwstawił się siłom Chaosu. Imperium wysyła wojska aby przeszkodzić w rytuale czy im się uda? Sama książka zawiera także krótkie historie dziejące się w tym samym czasie w innych miejscach Imperium. Całość została zgrabnie przedstawiona. Mamy tutaj szturm wojsk Mannfreda na jaskinie Skavenów, a także zdobycie miecza i zbroi Nagasha. Na północy zbierają się wojska Chaosu aby spustoszyć Kislev i ziemie Imperialne. W książce pojawiają się epizody z innymi postaciami znanymi ze świata Warhammera takimi jak dawnego Championa Chaosu Krella i Liczmistrza Kemmlera.
Książka ta jest pierwszym tomem przedstawiającym upadek imperium ludzkości. Świat ludzi z każdej strony jest otoczony wrogami, którzy tylko czekają aby je zniszczyć. Mroczni Bogowie Chaosu zbierają swe armie poza granicami, a ich oddani kultyści starają się siać zamęt w granicach Imperium. Ta książka jest obowiązkowa dla każdego fana uniwersum Warhammera. Nic co do tej pory wydarzyło się w historii Starego Świata nie miało takiego znaczenia.

• Ebooki
  • Warhammer