Eseje z dziedziny moralności, polityki i literatury

Okładka książki Eseje z dziedziny moralności, polityki i literatury David Hume
Okładka książki Eseje z dziedziny moralności, polityki i literatury
David Hume Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
2018-02-12
2018-02-12

Niniejsze eseje przedstawiają szeroką gamę zainteresowań szkockiego filozofa Davida Hume. Od estetyki, savoir vivre, po filozofię polityki. Szczególnie ciekawe są te ostatnie, które pokazują Hume'a jako stosunkowo specyficznego konserwatystę. Ta pozycja jest świetnym sposobem aby zapoznać się z mniej znanymi poglądami filozofa, nie wyrażonymi w Traktacie o naturze ludzkiej czy Rozważaniach dotyczących rozumu ludzkiego. Z jednej strony, Hume pisał tzw. współczesnym angielskim, co oznacza że tekst został przetłumaczony bardzo naturalnie i organicznie. Po drugie, był on fenomenalnym pisarzem i te eseje są tego przykładem. Czytelnik nigdy nie gubi głównego wątku podczas lektury i sam tekst czyta się z zainteresowaniem.

• Filozofia
  • W bibliotece
  • Rozwój - myśli
  • Rzym

Dodaj cytat z książki Eseje z dziedziny moralności, polityki i literatury