Mroczna Wieża I: Roland. Wydanie filmowe

Wydawnictwo: Albatros
LubimyCzytać

Moczna wieża to ośmioczęściowy cykl powieści Stephena Kinga, łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Przez fanów gatunku stawiany jest na równi z trylogią Tolkiena, przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. W 2017 roku do kin trafia ekranizacja powieści. W rolach głównych występują Odris Elba oraz Matthew McConaughey. Na jałowej ziemi przypominającej planetę po...

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży - centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake'a.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Netti | 2018-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: lipiec 2017

Pozostawia mieszane uczucia. Do końca nie wiem czy na plus czy na minus.