Zdrowy Tłuszcz

Bukowy Las
2017-09-15
2017-09-15
Poradnik przepisy kulinarne

„Zdrowy tłuszcz” to kolejna publikacja, która porusza problem zdrowego odżywiania. Napisana jest w fajny, prosty i niekiedy żartobliwy sposób. Można z niej wiele wynieść, ale trzeba brać uwagę na to, że wszystko odnosi się do amerykanów, a jak wiadomo tamtejsze społeczeństwo i nasze trochę się od siebie różnią. Książkę tę można potraktować jako uzupełnienie informacji lub przypomnienie tego, co dowiedzieliśmy się z innych publikacji (przynajmniej tak było w moim przypadku). Raczej steków nie będę jadła, ale sałatkę z awokado i inne bogate w dobre tłuszcze potrawy już tak.

Książka stanowi dobre wprowadzenie do "świata kuchni", gdyż oprócz samej diety i przepisów, znajdziemy tam również podstawowe informacje nt. działania ludzkiego układu pokarmowego, suplementacji, oraz pozakuchennych aktywności prozdrowotnych. Na ten moment, książka straciła co nieco na wartości, gdyż strona do której wielokrotnie odsyłają autorzy (www.smartfat.com) już nie istnieje. Największym mankamentem jest "clickbaitowy" coaching, typowo pod Amerykańskiego odbiorcę (np. jeden z rozdziałów nazywa się "Zapomnij o wszystkim, co do to tej pory wiedziałeś o jedzeniu!"),podobnie jak wiele produktów i marek wymienionych, których brak na polskim rynku. Nie skusiłem się na podjęcie diety w pełni, więc nie mogę się o niej wypowiedzieć w całości, jednak wiedzę i porady z książki, które wdrożyłem w życie, szybko przyniosły skutki.
Podsumowując: dobra książka dla laików, nie dla wege, powinna pomóc zrzucić kilogramy, zachowując w diecie smak, ale na ten moment lepiej sięgnąć po coś bardziej aktualnego, i polskiego (Polecam "Dietę MIND" Mikołaja Choroszyńskiego)

• Health
  • Na półce