Czarny młot - Tom 2 - Wydarzenie

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Cykl: Czarny Młot (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
9788328119727
komiksy
Łukasz

Farma już nigdy nie będzie taka sama! Na Farmie pojawia się niespodziewany gość z zewnętrznego świata, który przynosi jej mieszkańcom, bohaterom Złotej Ery, wieści ze Spiral City. Przybycie córki Czarnego Młota budzi wspomnienia, a zarazem daje Abrahamowi, Gail i spółce nadzieję, że wreszcie uda im się opuścić to dziwaczne więzienie. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach...

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Black Hammer #7–11 i #13 wydawnictwa Dark Horse Comics.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/353909-czarny-mlot-2-wydarzenie

źródło okładki: gildia.pl

Wkp | 2018-01-29
Przeczytana: 11 marca 2018

MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM

Nigdy nie spodziewałbym się, że jakaś współczesna nowa seria superhero, szczególnie taka powielająca schematy znane z niezliczonej ilości dzieł tego gatunku, zdoła mnie jeszcze zachwycić, a jednak. Osadzony w realiach Wierd Fiction „Czarny młot” okazał się niesamowitym przeżyciem, pełnym sentymentalnej tęsknoty za komiksami z czasów Złotej Ery i groszowych powieści noir oraz olschoolowej fantastyki, gdzie scenarzysta wszelką ewentualną wtórność przekuwa w poruszający hołd oddany klasyce. Drugi tom był więc jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie albumów ostatniego okresu, ale nie zawiodłem się na nim. I właściwie jedyne, co mogę mu zaliczyć in minus to fakt, że znów muszę czekać na kolejną część.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/czarny-mot-2-wydarzenie-jeff-lemiere.html

Marek Adamkiewicz | 2018-03-19

Wydawane obecnie tytuły z nurtu superbohaterskiego nie należą z pewnością do najlepszych w historii gatunku. Wielu seriom można zarzucić schematyczność i brak naprawdę dobrych pomysłów, a twórcy częstokroć po raz któryś mielą motywy ograne już na dziesiątki, jeśli nie setki różnych sposobów. By znaleźć coś naprawdę interesującego i nieszablonowego, trzeba sięgnąć poza ofertę dwóch największych wydawnictw, operujących w tej tematyce, i poszperać w katalogu innych firm. Jednym z objawień minionych miesięcy okazał się „Czarny Młot”, tytuł co prawda oparty na schematach, ale potrafiący twórczo je wykorzystać. W oryginale wydany przez Dark Horse Comics, a do Polski sprowadzony przez nieoceniony Egmont, już w swojej pierwszej odsłonie jawił się jako komiks nieszablonowy i niezwykle intrygujący. Teraz mamy okazję poznać równie udaną kontynuację tej pasjonującej opowieści.

Uwięzieni na tajemniczej farmie superbohaterowie od dziesięciu lat próbują bezskutecznie powrócić do Spiral City....

Chris3z8 | 2018-03-16

Za dużo kreskówki i tanich wzruszeń (co drugi bohater płacze wylewając gorzkie żale), natomiast podoba mi się, że zrywa z pseudo-mitami o potędze peleryniarzy (superbohaterowie nigdy nie należeli do elity intelektualnej, są kalekami emocjonalnymi, wręcz zachowują się jak przeciętni ludzie). Sporo retrospekcji oraz kilka interesujących wniosków na temat alternatywnych światów czy iluzji uczestniczenia poza czasem.

Przemek Skoczyński | 2018-02-27
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 27 lutego 2018

To naprawdę jest tak dobre jak wszyscy piszą. Sentyment do złotej ery trykotów ma tu moc i urok, ale najfajniejsze jest to czego autorzy nie mówią wprost i jak dawkują informacje o przeszłości bohaterów. Świadoma i przemyślana gra konwencją, ale też po prostu coraz bardziej wciągająca i przejmująca historia ze świetnie nakreślonymi postaciami.

ŁUKASZ | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

W tym tomie historia nabiera rumieńców. Jest dużo lepiej niż w poprzednim tomie i dzięki temu już wiem, że następny tom kupię gdy tylko się ukaże.

Irimias | 2018-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2018

Historia nabiera rumieńców i nagle chyba zaczynam rozumieć, co Lemire usiłuje tym komiksem zrobić. Póki co jeszcze za bardzo pachnie mi to rozczarowującą "Nową Granicą" Cooke'a, ale daję szansę, bo oczywiście album kończy się skutecznym cliffhangerem. Apetyt mi się zaostrzył, zaczynam oczekiwać nieoczekiwanego, więc trzeci album może być rozstrzygający.

Joyofcomunism | 2018-03-07
Przeczytana: luty 2018

Cykl Czarny młot to najlepsze co dane mi było ostatnio czytać w konwencji super bohaterskiej. Piękny hołd złożony złotej erze i ciekawy mix pomiędzy bohaterami i wydarzeniami z DC i Marvela. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg jak również na spin offy.

QUEENfan | 2018-04-23

Jedyny minus to to że trzeba czekać co najmniej rok na kolejny tom.

damciban | 2018-07-14
malyjaca | 2018-06-26