Krótka historia mafii sycylijskiej

Okładka książki Krótka historia mafii sycylijskiej Tomasz Bielecki
Okładka książki Krótka historia mafii sycylijskiej
Tomasz Bielecki Wydawnictwo: Editio reportaż
reportaż
Editio
2018-03-14
2018-03-14
sycylijska mafia religijność kultura reportaż mafia Włochy Sycylia przestępczość historia

Okładka książki Migracje. Podróże w dziejach. Współczesność. Mare Integrans. Studia nad dziejami wybrzeży Morza Bałtyckiego. Rafał Bazaniak, Tomasz Bielecki, Andrzej Drzewiecki, Magda Gawinecka-Woźniak, Paulina Gosthorska, Mariusz Kardas, Wojciech Marciniak, Krzysztof Mroczkowski, Andrzej Olejko, Zbigniew Pilarczyk, Piotr Semków, Jordan Siemianowski, Marcin Jakub Szymański, Sergij Trojan
Migracje. Podr... Rafał Bazaniak, Tom...

Okładka książki Fajbus. 997 przypadków z życia Michał Fajbusiewicz, Magda Omilianowicz
Fajbus. 997 pr... Michał Fajbusiewicz...
Okładka książki Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera i jego następcy (1875-2020) Monika Balińska, Renata Pawlak
Ferdynand Pors... Monika Balińska, Re...
Okładka książki Ścigani. Piotr Pytlakowski rozmawia z szefami Art-B Andrzej Gąsiorowski, Piotr Pytlakowski
Ścigani. Piotr... Andrzej Gąsiorowski...

Ojciec chrzestny był z Camorry

Historia, hierarchia i brudne sekrety zostały ujednolicone, a autor przedstawia je chronologicznie w podziale na „przywódców”. Przyjemna książka uzupełniająca lukę informacyjna o ewolucji mafii sycylijskiej na przestrzeni lat. Nie jest to ambitna książka, a pewnego rodzaju czaso-umilacz. Pozwala nam „szarym zjadaczem chleba”, dostrzec wpływ mafii na codzienność na Sycylii.

Ojciec chrzestny był z Camorry

Dobra choć odniosłem wrażenie że nieco nie równa książka traktująca o historii i funkcjonowaniu jednej z najbardziej znanych organizacji przestępczych na świecie... mafii sycylijskiej. Miejscami jest bardzo ciekawa i wciągająca jak chociażby opisy mafijnych egzekucji (w tym sędziego Falcone) a miejscami jest nieco nudnawa (wątek historyczny). Jedną rzecz należu sprostować. W formie audiobooka treść zajmuje ponad 7 godzin nagrań a nie jak podaje serwis LC 3,44 h.

Bardzo dobrze się słuchało tej książki. Dużo ciekawych informacji w krótkiej formie. Polecam.

Bardzo fajnie mi się czytało pomimo, że książka napisana dość chaotycznie. Czasami ciężko się połapać, jednak czyta się jak fajną historyjkę.

Możliwe że po prostu nie mój typ narracji. Dosyć ciężko mi się to czytało

Możliwe że po prostu nie mój typ narracji. Dosyć ciężko mi się to czytało

Mafia nie wzięła się znikąd.

Mafia nie wzięła się znikąd.

Zawyżam ocenę za bardzo ciekawą treść, niestety momentami chaotycznie podaną.Realnie powinno być 6/10.
Przykład: ostatni rozdział, o Berlsusconim, Kalabrii, Sycylii i Watykanie - wszystko podane w jednym tekście, bez wyróżnienia fragmentów, czytać się da, ale łatwiej byłoby i przejrzyściej gdyby trochę nad tym podziałem tekstu popracować. Brak ilustracji już mniej dotkliwy, w dobie internetowej żaden problem.
Chyba zaważyła redakcja, która nie powalczyła z materiałem przesłanym przez autora, a szkoda.

Takie książki lubię.
Precyzyjnie, konkretnie, wyczerpująco.
Leży sobie człowiek nad basenem koło Palermo i chce się czegoś dowiedzieć. Szybki zakup ebook-a i w kilka wieczorów można wchłonąć kompendium wiedzy na ten temat.
polecam

Takie książki lubię.
Precyzyjnie, konkretnie, wyczerpująco.
polecam

Średnia. Ciekawa, ale przynudza w niektórych momentach.

Średnia. Ciekawa, ale przynudza w niektórych momentach.

Książka dobra, obnaża hipokryzję mafiozów, pokazuje, że gdy ściga ich policja nagle stają się biednymi i słabymi ludźmi a czar ich osobowości nagle pryska, zwykli bandyci przypisujący sobie otoczkę tajemniczości

• Reportaż
  • Dokument
  • Mafia
  • Reportaże

Dodaj cytat z książki Krótka historia mafii sycylijskiej