Life and Death: Prometeusz

Tłumaczenie: Paweł Biskupski
Cykl: Life and Death (tom 2)
Wydawnictwo: Scream Comics
Prometheus: Life and Death
Aliens, Obcy, SF, komiks, Prometeusz
komiksy
Pawel Kurach

Oddział Kolonialnej Piechoty Morskiej wraz z kilkoma cywilnymi rozbitkami zostaje zmuszony do konfrontacji z tajemniczymi i potężnymi Inżynierami, znanymi z filmu „Prometeusz”! Od wrogich otchłani kosmosu począwszy, a skończywszy na planecie opanowanej przez obcą rasę ksenomorfów oraz ociekającej akceleratorem genetycznym, ludzkość musi zmierzyć się z najstraszniejszymi horrorami galaktyki.
Kontynuując wydarzenia zaprezentowane w powieści graficznej "Fire and Stone", "Life and Death przedstawia spotkanie trzech największych horrorów z Twentieth Century Fox: Obcych, Łowców oraz Inżynierów.
Opowieść kontynuuje wydarzenia z „Predator: Life and Death” oraz będzie kontynuowana w Aliens: Life and Death".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1140824-life-death-prometeusz

Wkp | 2018-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2018

PROMETEUSZ NIOSĄCY ŻYCIE I ŚMIERĆ

W ostatnich latach za sprawą powrotu do filmowego świata Alienów zainteresowanie uniwersum krwawiących kwasem obcych po raz kolejny przeżyło rozkwit popularności. Obecnie wprawdzie, za sprawą przejęcia wytwórni 20th Century Fox przez Disneya, przyszłość kinowego cyklu stoi pod bardzo wielkim znakiem zapytania, niemniej komiksy z tej serii wciąż mają się znakomicie. Dowodem na to jest choćby seria „Life and Death”, której najnowszy tom, „Prometeusz” pojawił się właśnie wśród komiksowych nowości.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/life-death-prometeusz-dan-abnett-andrea.html

QUEENfan | 2018-07-27
eryk1 | 2018-06-28