Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów

Wydawnictwo: Pascal
sieć, internet,

źródło okładki: Google

Piotr | 2019-05-13

Najnowsza książka Kevina Mitnick'a eksperta ds. bezpieczeństwa, który przeszedł na jasną stronę sieci. Autora takich hitów, jak "Duch w sieci", "Sztuka infiltracji", "Sztuka podstępu" i "Ścigany".

W książce poruszana jest bardzo aktualna w dzisiejszych czasach tematyki bezpieczeństwa w sieci i dbania o swoją tożsamość.
Poruszane są tematy, jak wykorzystywane sa nasze dane do celów reklamowych, marketingowych, ale też innych.

Autor zachęca nas i uczy jak dbać o nasze dane i wyjaśnia, jak w prosty sposób zabezpieczyć się przed tym, żeby nie być śledzonym przez portale, wielkie korporacje i etc.
Temat nie jest mi obcy o wszystkich rzeczach się "teoretycznie" wie. Tylko nie zawsze stosuje się przytoczone rzeczy w książce praktyce, bo tak jest łatwiej, prościej, ale to nie znaczy bezpieczniej.

Książka napisana prostym przystępnym językiem.
Daję MINUS za przypisy na końcu książki. Wygodniej by było, jakby przytoczone były na każdej stronie gdzie jest dany...

morświn | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Lepiej o tym wiedzieć, niż nie wiedzieć.

blaszek | 2018-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2018

srednia! chociaz spisalem sobie 3-4 rzeczy, ktore teraz musze poprawnic .... ale ogolnie ksiazka nie dla mnie....

skandal | 2018-05-10
Przeczytana: 09 maja 2018

"Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów" to kolejna pozycja w której palce macza najpopularniejszy wśród mainstreamowych mediów haker na świecie. Tą pozycją Kevin Mitnick wraz z Robertem Vamosi próbują nam wyperswadować dlaczego powinniśmy być ostrożni korzystając z nowinek technologicznych oraz czym może grozić nadmierny "sieciowy ekshibicjonizm".
Książka nie jest pisana informatycznym żargonem. Znajdziemy co prawda kilka pojęć z zakresu tej dziedziny nauki, ale są one wytłumaczone i czytelnik nie gubi się w natłoku informacji. Każdy rozdział omawia inne zagrożenie wynikające z korzystania z najnowszych zdobyczy techniki. Od wysyłania maili do posiadania elektrycznego samochodu czy też elektronicznej niani dla dziecka.
Osobiście jestem związany z sieciami komputerowymi zawodowo i przedstawione informacje nie są dla mnie nowością, niemniej znalazłem kilka ciekawych rzeczy. Jednak po tę pozycję sięgnąłem z innego powodu. Lubię historie przedstawiane przez Kevina w jego...

Hatezit | 2018-05-09
Przeczytana: 29 maja 2018

Bardzo dobra książka. Polecam!

Grzegorz Wójcik | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 24 lutego 2018

Bardzo dobra książka, napisana nie pod kątem specjalisty IT ale również zwykłego użytkownika.
Polecam każdemu kto choć trochę chciałby zadbać o bezpieczne korzystanie z internetu.

mocca | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Autor opisuje, w jaki sposób zbierane i wykorzystywane są nasze dane osobowe w sieci. Idealna książka dla tych, którzy czują się anonimowo - i bezpiecznie w internecie.
Dobrze się czyta, jednak mnie przeszkadzały wstawki "władza/służby/FBI chcą Cię dopaść" i "jeśli nie chcesz by FBI czytało twoje maile, musisz...". Nie jestem przestępcą, nie planuje łamać prawa i nie czytam tej książki by się ukryć przed FBI. Mimo to polecam, każdy internauta powinien przeczytać tę, albo przynajmniej taką (o tej tematyce) książkę.

Joker | 2017-12-01

Wniosek z tej książki jest ponury. Wszystko można zhakować i wykorzystać przeciwko tobie. Jednak zanim jeden z drugim zaczniesz się chować do piwnicy zakładając aluminiową czapeczkę, Mitnick daje rady jak się ukryć w sieci (raczej ograniczyć swoją widzialność), czyli Tor, proxy, osobny PC do transakcji bankowych i tak dalej. Dobra pozycja do uświadomienia sobie jakie minusy niesie inwigilacja, która "wpychana" nam jest pod płaszczykiem bezpieczeństwa.