zwierzęta, planeta, kolory
MAD_ABOUT_YOU

Na pewnej malutkiej planecie mieszkał sobie Tip-Top. To malutka opowieść o wielkim świecie. Mamy bowiem do czynienia z historią jego stworzenia. Tip-Top to pędzel malarski, który rozpoczyna wielkie malowanie. Barwne jeziora na jego planecie nie są niczym innym jak farbami, dzięki którym powstaje ten obraz. Pojęcia obraz używamy także w dosłownym znaczeniu. Dzięki złotej farbie nastaje noc ze...

Na pewnej malutkiej planecie mieszkał sobie Tip-Top.
To malutka opowieść o wielkim świecie. Mamy bowiem do czynienia z historią jego stworzenia. Tip-Top to pędzel malarski, który rozpoczyna wielkie malowanie. Barwne jeziora na jego planecie nie są niczym innym jak farbami, dzięki którym powstaje ten obraz. Pojęcia obraz używamy także w dosłownym znaczeniu. Dzięki złotej farbie nastaje noc ze złotymi gwiazdami, dzięki zielonej rosną zielone drzewa, stwarza wielobarwne kwiaty, owady, ptaki. Po chwili niebieskością zaszumi strumyk pełen kolorowych ryb, a w lesie zaroi się od zwierząt.

Ilustrował Józef Wilkoń

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1982