Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża

Gli abbracci di Francesco. Quando il papa chiama al telefono
wywiady, Papież, Franciszek
religia
Karo

Na początku brzmiało to jak żart albo wymysł dziennikarzy, a jednak to prawda: Gdy papież Franciszek dowiaduje się o jakiejś szczególnej sytuacji, sięga po telefon i dzwoni. Telefonuje do nastoletnich rodziców, aby ustalić termin chrztu ich dziecka. Nagrywa się na automatyczną sekretarkę domu zakonnego, pytając z żartobliwym wyrzutem: „Co takiego ważnego robią siostry, że nie mogą odebrać telefonu od papieża?”. Szczególną uwagą obdarza tych, którzy dzielą się z nim najboleśniejszymi doświadczeniami – jak utrata najbliższych lub ich choroba.

Halo, tu Franciszek to dwadzieścia historii zwykłych ludzi, którzy ze swoimi trudnościami zwrócili się bezpośrednio do papieża. Doświadczenie ojcowskiej czułości Franciszka staje się ich udziałem, a dzięki tej książce – pośrednio również naszym.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Karo | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Książka z gatunku podnoszących na duchu. Czarujący, troskliwy, opiekuńczy Papież, który pokazuje, że w chwilach rozpaczy, trudu, cierpienia, najważniejsze to danie nadziei poprzez dobre słowo i obecność. Nie trzeba głębokich słów, traktatów, wystarczy być... by świadczyć, że Chrystus również Jest. Piękne.

Ursa | 2017-07-28
Przeczytana: 09 sierpnia 2017