Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego
historyczna
GroszeQ

Na tę niezwykłą książkę Dariusza Baliszewskiego wielu czytelników oczekuje od lat. Rzuca ona nowe światło na tajemniczą śmierć gen. Władysława Sikorskiego, pełną niedomówień, dezinformacji, a także spekulacji. W roku poprzedzającym 75. rocznicę śmierci generała Sikorskiego warto powrócić do pytania, czy był to wypadek lotniczy, czy też perfekcyjny zamach. Dariusz Baliszewski, znany historyk,...

W roku poprzedzającym 75. rocznicę śmierci generała Sikorskiego warto powrócić do pytania, czy był to wypadek lotniczy, czy też perfekcyjny zamach. Dariusz Baliszewski, znany historyk, od wielu lat prowadzi badania zmierzające do rozwiązania tej zagadki. Czy Autorowi się udało – niech przekona się Czytelnik.

źródło opisu: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/nowosci-wydawnictwa...(?)

źródło okładki: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/nowosci-wydawnictwa...»

GroszeQ | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, HISTORIA

Jak na tak wytrawnego historyka-publicystę mającego za sobą kilka udanych książek, setki felietonów ta książka jest słabsza od poprzednich.Dlaczego?
Dlatego że będąc "ekspertem" od sprawy Gibraltaru pan Dariusz pisze chaotycznie przeskakując tematu na temat, często powtarzając te same wątki na ledwo 250stronach tej książki która ma na dodatek dużo zdjęć.Zamiast wyjaśnić kilka kwestii skąd taki a nie inny stosunek części oficerów polskich do Naczelnego Wodza idzie w tej materii mocno na skróty podobnie rzecz się ma z badaniami z 2008 roku itd
Książka zaczynała się dobrze by później przejść niestety w mizerię, jestem zawiedziony dodatkowo tym iż była reklamowana jako przełom a tutaj niestety przełomu nie ma :(

lfc_1892 | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 31 lipca 2017

Początek jest obiecujący. Wydaje się, że na kolejnych kartach poznamy prawdę na temat katastrofy. Niestety, w miarę lektury dowiadujemy się o coraz większej liczbie możliwości, aż w końcu Baliszewski wraca do punktu wyjścia, przyjmując za prawdziwą pierwotną wersję katastrofy lotniczej. Można mieć o to do niego pretensje, ale taki chaos wynika z niejasnych okoliczności śmierci Naczelnego Wodza, uporczywego mataczenia świadków, uczestników akcji ratunkowej, wreszcie samych Polaków zaangażowanych w zamach. Autorowi należą się słowa uznania nie tylko za wieloletni (i do tej pory, nie z jego winy, daremny) trud włożony w rozwikłanie zagadki, lecz i za udaną próbę obiektywnej oceny gen. Sikorskiego. Nie jest łatwo prowadzić procesu poszlakowego, mając do dyspozycji dziesiątki, o ile nie setki sprzecznych założeń, a jeszcze trudniej pisać na ten temat. Panu Baliszewskiemu życzę, aby rząd brytyjski spełnił obietnicę odtajnienia akt sprawy w...

Magnat | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Kraköw 2016, targi ksiäzki.....
Reklama dzwigniä handlu.....
Handlarz do mnie - na 2017 bedzie nowa ksiäzka Pana Baliszewskiego z rozwiäzaniem zagadki, bo wie kto zabil Sikorskiego
Ja - i jeszcze zyje??
Handlarz - cisza......

Po mimo to kupilem i nie rozczarowalem sie....Znaczy jest jak myslalem - NIC NOWEGO :DDDD

Sama ksiäzka, typowy Baliszewski - duzo ciekawych wätköw,hipotez,przypuszczen. Pare nowych epizodöw,odswiezanie starych i zapomnianych. Reszta to przypuszczenia, wyobraznia co by moglo byc.
Czyta sie piorunem, co niestety nie porusza naszej wiedzy do przodu.
Gdyby sie jä posiadalo, to albo by sie bylo bardzo bogatym czlowiekiem, albo sie nie zylo

Alicja | 2017-11-17
Na półkach: Przeczytane, Pólka Adama