Wojna, tajemnica, miłość

4 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historia, II wijna światowa
historia
corrum

Autor m.in. znanego programu telewizyjnego "Rewizja nadzwyczajna" pisze o tym, o czym często historycy boją się mówić - a sugeruje to, o czym boją się nawet pomyśleć. Dla kogo pracował Józef Retinger? Dlaczego Adolf Hitler nie zginął w październiku 1939 roku? Czy marszałek Rydz-Śmigły przybył w 1941 roku do Warszawy, aby stać się polskim Quslingiem?

źródło opisu: Rytm Oficyna Wydawnicza, 2016

źródło okładki: http://www.rytm-wydawnictwo.pl/historia-polityka/w...»

moch | 2017-03-30

Jeszcze nie przeczytane, lecz jeśli wydawcy i autorzy mogą nas robić w tzw. trąbę, to ja też nie muszę pogrywać uczciwie. Posiadam 3 dotyczczas wydane książki p.Baliszewskiego, więc mogłam bez trudu dokonać kwerendy i stwierdzić, że mamy kolejny humbuk wydawniczy. Wystarczy zmienić wydawnictwo, układ rozdziałów i ich tytuły, i otrzymujemy zupełnie nową książkę. Krew mnie zalewa, bo uczciwość wydawnicza nakazuje poinformować nabywcę książki, że teksty (przyzanję, że nie wszystkie, ale większość) już się wcześniej ukazały i gdzie.
Szykuje się wydanie kolejnej książki p.Baliszewskiego, tylko gdzie mam sprawdzić dokładnie jaka będzie jej zawartość, żeby po raz kolejny nie nabyć tych samych treści.
Baliszewskiego sobie cenię za drążenie tematu. Moja ocena nie dotyczy treści, lecz faktu, że czytelnicy znowu są przerabiani na szaro

GroszeQ | 2016-12-29
Na półkach: Przeczytane, HISTORIA

Zbiór esejów autora pisanych min. dla Wprost czy Newsweeka.
Fajnie i ciekawe skomponowane w spójną całość.Tematy różne, choć ci co znają twórczość autora wiedzą że pojawi się kilka jego "koników": Muszkieterowie, Katyń itd.
Raczej nie znajdziemy tutaj czegoś nowego, odkrywczego(jak wspominałem wyżej jest to zbiór jego tekstów).
Baliszewski ma fajne, lekkie pióro i doskonale buduje napięcie, czasem zostawia pytania otwarte, sprawia ze czytelnik chce dowiedzieć się więcej, to jest plus tej książki. Minusem wg.mnie jest brak bibliografii co bardzo by uatrakcyjniło tę książkę gdyby była.
Podsumowując książka warta przeczytania, ja ją polecam :)

Magnat | 2016-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2016

Ciezko ocenic...
W sumie ksiäzka o wszystkim i o niczym....

- ciekawe tematy
- za plytko, za ogölnie
- afiszowanie sie "milosciä" do Walesy troche nie na miejscu - albo historia i publicystyka, albo opis wlasnych uczuc...
Poröwnywanie Walesy do Pilsudzkiego - obydwoje agenci w sluzbie dla Polski to jakis obled! Pilsudzki byl podobno agentem, lecz pomimo sluzyl Ojczyznie i przyczynil sie do powstania Polski.
Bolek zostal figurantem i tylko "zatrudnil" tych samych komunistöw w innych garniturkach na innych stanowiskach

grawi | 2017-07-17
Magdalena773 | 2017-03-30