Agenci Zdrajcy Bohaterowie

paweł

źródło okładki: Oficyna Wydawnicza Rytm

paweł | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

"Nie ma żadnej historii,są tylko historycy"

W książce autor rozprawia się z niektórymi aspektami naszej historii,bezkompromisowo, tak ja nauka to dziś widzi.Nie jest to jakaś porywająca literatura,ale warto przeczytać,żeby uświadomić sobie pewne rzeczy.Historia Polski i Polaków,zwłaszcza w kontekscie II wojny światowej jest tak trudna i zagmatwana,że wieki upłyną nim zostanie choć, w czesci wyjaśniona.Dzięki takim ludziom ja pan Baliszewski,może kiedyś poznamy prawdę.

Magnat | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Hipotezy,domysly...jak zwykle ciekawe,lecz niekoniecznie prawdziwe.
Co jest plusem Pana Baliszewskiego - to smaczki ktöre umie wyszukiwac, o ktörych malo kto napisze. Jest tylko niedosyt rozwiniecia tego. Np autor podaje, ze Polska miala okolo 2 milionöw broni, gdzie ona sie podziala...dobrze by bylo rozwinäc takie wätki.

A teraz bledy...
Strona

172 - Propozycja Rosji w 1939, aby Polske zachowac w ramach Krölestwa Kongresowego...hmmm...z tego co wiemy, to Adolf chcial ewtl. zachowac kadlubowe Panstwo Polskie, czego zakazal Stalin.

138 - "to nie pod Kockiem, nie pod Monte Cassino i NAWET nie pod Lenino dokonywalo sie zwyciestwo".... Kochany Panie Baliszewski...z tym Lenino to polecial Pan chyba po zakrapianych imieninach...Wgniecieni w ziemie i bloto, totlana zaglada,a Pan tu jak z cylkindra kröliczka...

190 - Wypowiedz rosjan, ze to niemcy strzelali do Polaköw w katyniu, bowiem uzywano niemieckiej broni...Dokladnie wiemy, ze uzywali Waltheröw ze wzgledu na niezawodnosc tej...

grawi | 2017-07-17
GroszeQ | 2017-04-02