Cyceron jako teoretyk i krytyk literacki

Cykl: Prace Komisji Filologii Klasycznej (tom 37)
Wydawnictwo: Polska Akademia Umiejętności
Elevander

Poniższa praca stanowi próbę przedstawienia najważniejszych poglądów Cycerona na temat teorii i krytyki literackiej. Jakkolwiek problematykę tę podejmowano wielokrotnie, jednak nie można stwierdzić, iż dotychczasowe prace przyniosły całościowe opracowanie problemu. Jest rzeczą oczywistą, iż całość dzieła Cycerona poddawana była w ciągu stuleciu rozlicznym analizom i interpretacjom, a jego pisma stanowiły i stanowią nadal przedmiot zainteresowań naukowych, będąc często podstawą kontrowersyjnych i sprzecznych ze sobą teorii, nie zawsze znajdujących potwierdzenie w tekstach samego Arpinaty.

źródło opisu: Fragment książki (s. 7)