sztuka, malarstwo, rzeźba
sztuka

Niniejszy album, ze wstępem przybliżającym sylwetkę Marii Jaremy, prezentuje najbogatszą muzealną kolekcję jej dzieł. Zawiera reprodukcje zarówno powszechnie znanych prac, jak i tych rzadko pokazywanych szerszej publicznośći. Szczegółowe opisy reprodukowanych obiektów pomogą w uchwyceniu fenomenu awangardowych eksperymentów Jaremianki, artystki, która nie miała sobie równych w tłumaczeniu praw fizyki na język sztuki.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/