Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Przedstawiamy najnowszą książkę doktora Bartosza Smolika „Naród we współczesnej polskiej myśli nacjonalistycznej. Problematyka narodu w ujęciu głównych nurtów polskiego nacjonalizmu w latach 1989-2004”. Autor podkreśla, że Polska myśl nacjonalistyczna nigdy nie stanowiła monolitu, w konsekwencji tworzą ją różne nurty definiowane przez stosunek do tradycji. Doktor Bartosz Smolik dowodzi także, iż nacjonaliści odżegnują się od nietradycyjnych koncepcji narodu, jako obcych naleciałości, a w ich ujęciu brakuje nowych elementów. Cechuje ją także silne zapatrzenie w przeszłość, co rzutuje na postrzeganie współczesnego narodu polskiego, który dla polskich nacjonalistów nie jest projektem na przyszłość, lecz pretekstem do wąsko pojętego konserwatyzmu.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=35784

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=35784