Mnisi nie tylko ci święci... Z prof. Ewą Wipszycką o pierwszych mnichach na pustyni egipskiej rozmawia Szymon Hiżycki OSB

Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
egipt, mnisi, pustynia
historia
Szprota

Książka jest zapisem wywiadu – rzeki z prof. Ewą Wipszycką o pierwszych mnichach na pustyni egipskiej. Korzystając ze swej rozległej wiedzy, barwnym językiem i, jak zwykle, z niezwykłym zacięciem, prof. Wipszycka kreśli przed oczami czytelnika fascynujący obraz pierwszych mnichów, ich codziennego życia: zmartwień i radości. Książka wzbogacona ilustracjami (m. in. rekonstrukcją pierwszych...

Książka wzbogacona ilustracjami (m. in. rekonstrukcją pierwszych eremów, stroju mnicha itp.), mapką i słowniczkiem.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa