Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: C.H. Beck
Inne
tekon

Niniejsza publikacja stanowi ciekawą propozycję dla osób zajmujących się tłumaczeniami ustnymi: zarówno praktykujących tłumaczy konsekutywnych i symultanicznych, jak i tych dopiero przygotowujących się do wykonywania zawodu. Autor skupia się na omówieniu kompetencji tłumaczeniowej oraz przedstawia konkretne i dokładnie opisane ćwiczenia kształtujące umiejętności niezbędne w tego rodzaju...

Autor skupia się na omówieniu kompetencji tłumaczeniowej oraz przedstawia konkretne i dokładnie opisane ćwiczenia kształtujące umiejętności niezbędne w tego rodzaju tłumaczeniu, dzięki którym każdy tłumacz ustny może rozwijać swoje sprawności, a osoba dopiero przygotowująca się do pracy tłumacza słowa żywego ma szansę sprawdzić swoje predyspozycje.

Kolejnym atutem niniejszej publikacji jest możliwość wykonywania prezentowanych ćwiczeń w dowolnym języku obcym. Jest to unikalna pozycja na rynku, zawierająca bardzo ciekawy materiał dla szerokiego grona odbiorców: tłumaczy, wykładowców i studentów.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa