Projekt: życie. Nie zatrzymuj się

Wydawnictwo: WAM
Marczewek

Usuń z drogi znaki zawracania Postanowiłem napisać o wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu, bo fakt, że mogę to robić, jest dowodem, że warto walczyć do końca. Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia nie spełnią się bez Ciebie. Zawsze warto wierzyć. W przypadku Michała Kociołka to nie są tylko puste hasła. Swoją walką z życiowymi wyzwaniami udowodnił, że proste zasady, jeśli...

Usuń z drogi znaki zawracania

Nieważne, od czego zaczynasz. Nie czekaj, marzenia nie spełnią się bez Ciebie. Zawsze warto wierzyć. W przypadku Michała Kociołka to nie są tylko puste hasła. Swoją walką z życiowymi wyzwaniami udowodnił, że proste zasady, jeśli potraktować je serio, mają wielką siłę. To nie jest książka coacha, zawodowo zajmującego się udzielaniem rad. To książka napisana przez praktyka walki o szczęście, który uczepił się życia, gdy śmierć zaglądała mu w oczy.
On się nie poddał. Ty też się nie poddawaj!

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.projekt-zycie.9673.htm?sku=75934

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.projekt-zycie.9673.htm?sku=75934

Anna | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

Dróg życia jest, wiele
Wybór tej jedynej właściwy jest trudny
Ta najważniejsza droga to projekt: Życie
Nie zatrzymuj, się
Nie warto, gdyż istnieje zawsze podróż
A nade wszystko plan życia,
Do którego podążasz
Śladami świata, którego chcesz poznać.

Michał Kociołek autor książki pt. '' Projekt: życie. Nie zatrzymuj się '' dzieli się swoimi doświadczeniami życiowymi związanymi z jego zawodem- zawodowego kierowcy, pasji samochodowej oraz przeżyciami, dzięki, którym spojrzał na świat inaczej.

Książka ta składa z 13 rozdziałów, które stanowią biografię autora ujętą w pozytywny sposób.

Michał Kociołek to przykład pisarza młodego pokolenia, który nie boi się wyzwania, udziela wskazówek, że można zmienić swoje życie i to sprawia, że książkę czyta się z lekkością.

Czytelniku, kiedy poznasz losy Michała, któremu ja podaje dłoń, gdyż jest to mój rówieśnik, który wierzy w lepszy świat i lubi zaskakiwać.
Szuka inspiracji w nas Czytelnikach i w ludziach, którym może powiedzieć kulturalne...

Książka – drogowskaz. Tak określiłabym tą publikację. Michał Kociołek, daje nam swój specyficzny i bardzo uniwersalny kodeks drogowy. Warto po niego sięgnąć. Szczególnie że przed nami drogi w wiele ciekawych, ale i trudnych miejsc. Warto wybrać, te dla siebie najlepsze.

Autor książki, dzieli się z nami doświadczeniami. Zarówno związanymi ze swoją największą pasją, czyli jazdą samochodem i motoryzacją, ale także przeżyciami związanymi z chorobą, dzięki której inaczej spojrzał na otaczającą go rzeczywistość. To człowiek energiczny, uśmiechnięty, zawsze w ruchu. Jest niemal zrośnięty ze swoim rowerem, na którym przemierza dziesiątki kilometrów.

Książka składa się z 13 rozdziałów, stanowiących niejako biografię autora. Między wierszami znajdziemy jednak uniwersalne prawdy na temat życia. Szczególnie że Michał, mój rówieśnik kilka lat temu usłyszał diagnozę, które wstrząsnęła jego dotychczasowym zżyciem.

„Dowiedziałem się, że mam guza mózgu, glejaka III stopnia. Bez operacji...

Myrusia | 2018-02-20
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Nie jest łatwo stanąć twarzą w twarz ze swoimi lękami, ograniczeniami, niepowodzeniami. Podnieść się po kolejnej porażce, zacząć wszystko od nowa. Zniechęcenie, obawy, strach, gniew, żal to wszystko towarzyszy człowiekowi, gdy znów musi starać się budować swoje życie, nierzadko na zgliszczach poprzedniego. Gdy buzują w nim negatywne emocje zapomina, że jednego nie można mu zabrać, wiedzy i doświadczenia, które zdobył przez lata. Bywa, że nie da się go wykorzystać w obecnej chwili, nie znaczy to jednak, że jest bezużyteczne.

Michał Kociołek miał ambitne plany. Zaczął od bycia kierowcą ciężarówki, co bardzo kochał. Z czasem zapragnął jednak więcej. Postanowił założyć firmę. Miał pieniądze, znajomych, był szczęśliwy, ale gdy wszystko zaczęło się psuć, gdy znajomi odeszli, zaczęły się długi, które tylko rosły, nie było już tak wesoło. Ciężko było pogodzić się z porażką. Decyzja o likwidacji firmy nie należała do łatwych. To jednak nie jedyna rzecz, która poszła nie tak, jakby chciał...

Marcelina | 2017-07-19
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Autor książki i jej bohater aby zwyciężyć, musiał zaakceptować to, co przerażało go najbardziej na świecie. Przeciwności losu tylko nasiliły jego determinację. Podczas lektury książki zastanawiałam się jak ja zareagowałabym, gdybym musiała zmierzyć się z tak trudnymi doświadczeniami. Czy potrafiłabym walczyć tak jak Michał Kociołek? Czy nie straciłabym wiary? Książka zmusiła mnie do refleksji nad własnym życiem i dała mnóstwo motywacji do działania! Gorąco polecam wszystkim, którzy potrzebują potężnej dawki inspiracji :)

Madzialena | 2017-07-26
Przeczytana: 20 lipca 2017

Michał Kociołek to młody, pełen życia i entuzjazmu człowiek, którego opowieść wciąga i mobilizuje. Nie jest coachem, ale udziela cennych rad jak żyć. Robi to lepiej niż niejeden zawodowy doradca. Jego życie jest Życiem przez duże Ż. A to wszystko dzięki…śmierci. Śmierci, która mówiąc potocznie – zajrzała mu w oczy.
Michał pracował jako zawodowy kierowca – od tego zaczyna opowieść o swojej przemianie. Żył rozrzutnie, poważnie się zadłużał, myślał o samobójstwie, stracił wszystko. Wtedy dostał propozycję nowej pracy – jako kierowca. Właśnie tam, za kierownicą, dostał ataku padaczki.. Później był szpital, badania, diagnoza – glejak, operacja, chemio i radioterapia. Choć on wierzył, że wyzdrowieje – nikt nie dawał mu szans. Jak sam mówi, dobrze, że nie powiedziano mu tego wprost, bo nie miałby sił do walki.
Zamiast zamykać się w swojej strefie komfortu, otworzyłem się na to, co niesie kolejny dzień. Doświadczyłem smutku i rozczarowania, ale też wielu innych nowych początków, które...

Puzeleczek | 2018-02-23
kotkupoczytajmy | 2018-01-28