Zgłosuj na książki roku 2017

Deutsch im Büro

Wydawnictwo: Poltext
nauka niemieckiego, niemiecki
bursztynowa

Deutsch im Büro to podręcznik będący prawdziwym hitem na polskim rynku wydawniczym, przeznaczony dla uczniów, studentów oraz pracowników i osób ubiegających się o pracę w przedsiębiorstwach niemieckich w Polsce lub w firmach polskich utrzymujących kontakty handlowe z partnerami zagranicznymi w języku niemieckim. Przedstawiono w nim sposoby postępowania w typowych sytuacjach codziennej pracy w biurze i działalności gospodarczej:

Ubieganie się o pracę - ogłoszenia o miejscach pracy, oferty własne, list motywacyjny, życiorys, rozmowy kwalifikacyjne, testy przydatności, wypowiedzenie, świadectwo pracy.
Rozmowy telefoniczne
Prowadzenie nowoczesnej korespondencji handlowej - informacje ogólne, zasady, wzory najczęściej stosowanych listów.
Korespondencja elektroniczna - komputery i elektroniczny przekaz danych, list seryjny, faks, e-mail.
Organizacja i przebieg zebrań, dyskusji, negocjacji.
Raporty ustne i pisemne - referat, konspekt, protokół, streszczenie.

Nauka z książki jest łatwa. Można z niej korzystać znając język niemiecki na poziomie szkoły średniej:

Materiał podzielono na krótkie jednostki, z których każda zakończona jest słowniczkiem.
Liczne ćwiczenia pozwalają nie tylko sprawdzić zrozumienie treści, lecz także utrwalić i rozszerzyć bazę leksykalną i strukturalną.
Ćwiczenia "czysto" gramatyczne utrwalają typowe struktury i zjawiska językowe.
Szczegółowe objaśnienia oraz klucze do ćwiczeń umożliwiają korzystanie z podręcznika. również w samodzielnej nauce bez pomocy nauczyciela.
Książka wyjaśnia zasady nowej pisowni niemieckiej.

źródło opisu: www.poltext.pl

źródło okładki: www.poltext.pl