Tunezyjska tragedia - "Murad III" Al-Habiba Bularasa

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
teatr
Elevander

„Murad III” al-Habiba Bularasa zajmuje w historii teatru tunezyjskiego szczególne miejsce. Kiedy powstawał, w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, dramaturgia tunezyjska mogła się już pochwalić znaczącymi z literackiego punktu widzenia dziełami. Niemniej jednak teatr w Afryce Północnej ciągle znajdował się na etapie poszukiwania własnego języka, oryginalnej estetyki i adekwatnych do miejscowych uwarunkowań kulturowych sposobów komunikowania się z widzem. Al-Habib Bularas ściśle współpracując z reżyserem Alim Bin Ajadem oraz pisząc bezpośrednio z myślą o miejscowej scenie, z dużym kunsztem połączył wydarzenia historyczne związane z losami swojego kraju ze współczesną i uniwersalną problematyką.

Niniejsza publikacja to próba refleksji nad utworem Bularasa i równocześnie prezentacja jego dramatu polskiemu czytelnikowi.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=32017

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=32017