My Little Pony. Księżniczka Celestia i lato królewskich fal

Princess Celestia and The Summer of Royal Waves
9788328120310
my little pony, celestia
Northman

Księżniczka Celestia zawsze jest gotowa nieść pomoc swoim poddanym. Gdy dawna przyjaciółka, księżna Diamond Waves, zwraca się do niej z rozpaczliwą prośbą, Celestia od razu rusza z pomocą. Nadmorskiemu miastu Monacolt grozi katastrofa, a żaden ze studentów akademii magii nie jest gotowy stawić czoła niebezpieczeństwu. Kiedy Celestia spotyka swoich nowych uczniów, ze zdziwieniem odkrywa klasę złożoną z niezwykle skupionych i uważnych młodych jednorożców. Co jest zatem przyczyną ich niepowodzeń? Czy księżniczka Celestia znajdzie sposób, by tchnąć magię w mury akademii w Monacolt?

źródło opisu: https://egmont.pl/

źródło okładki: https://egmont.pl/

Northman | 2017-06-09
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Celestia i kucyki w wydaniu książkowym :)

Serię zna chyba każda dziewczynka... nieprawdaż? :) Moja Mała Dziewczynka, choć ma niespełna 4 latka, rozpoznaje kucyki bezbłędnie - zawsze i wszędzie. Na widok tej książeczki był wielki, szeroki uśmiech :) ...

Celestia na kartach niniejszej książki ma zadanie - jej dawna przyjaciółka prosi ją o pomoc, Monacolt, piękne nadmorskie miasto, jest bowiem na krawędzi zagłady. Co wspólnego ma z tym klasa złożona ze skupionych, uważnych, młodych jednorożców? Przekonajcie się sami ;)

W książeczce troszkę brakowało mi i Córeczce kolorowych obrazków. Jednak nieco to zrekompensowano rebusami i zagadkami na końcu książki. Sama książeczka - bardzo fajna, w sam raz dla Małej Dziewczynki :)

Polecam.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Monika Szulc | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

„Księżniczka Celestia i lato królewskich fal” to pozycja dla starszych czytelniczek, w wieku szkolnym, które nadal pałają sympatią do bajki. Jest to kolejna książka z serii, jednak znajomość poprzednich tomów nie jest konieczna. Księżniczka Celestia poproszona o pomoc wyrusza do Monacolt, przepięknego nadmorskiego miasteczka, by opanować trudną sytuację. Tamtejsza akademia skrywa liczne tajemnice i tylko księżniczka może odkryć prawdę o uczniach i ich niepowodzeniach.

Książka napisana jest prostym językiem, a plastyczne opisy ułatwiają czytanie. Fabuła może zaciekawić młodą czytelniczkę, dzięki czemu czytanie jest nie tylko miłym zadaniem, ale niewymagającym ćwiczeniem. Moja córeczka jest za mała na tę książkę, lecz przygody Celestii umilały nam kilka wieczorów i całkiem dobrze spędziliśmy ten czas. Na końcu książki znajdziecie klika zadań i ćwiczeń, które są ciekawym i wartościowym dodatkiem.
Ocena: 4/6

Barbara | 2017-10-13