Wielcy malarze. .Auguste Renoir

Wydawnictwo: Eaglemoss Polska sp.z o.o.
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy

Każdy zeszyt serii zawiera doskonałe reprodukcje,biografię,wyjaśnienia dotyczące najważniejszych dzieł i komentarze pozwalające zrozumieć ich genezę.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

rokita49 Boruta | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Smakuję świetną książkę Edmunda de Wall,"Zając o bursztynowych oczach".Zatrzymałem się dłużej prz opisie brawurowego "Śniadania wioślarzy" Renoira,płótna przedstawiającego urocze,leniwe popołudnie w położonej nad Sekwaną restauracji Maison Fournaise.W "Wielkich Malarzach" jest nie mniej brawurowa reprodukcja tego obrazu i można sobie tylko wyobrazić jak wygląda oryginał o rozmiarach 129,5 x172,5 cm.Edmund de Wall pisze tak:"Aktorka Ellen Andree,z kwiatem przy kapelusiku,podnosi do ust kieliszek.Baron Raoul Barbier,niegdyś burmistrz kolonialnego Sajgonu,z lekko zsuniętym na tył głowy melonikiem,rozmawia z córką właściciela restauracji.Cailebotte,w białej koszulce i słomkowym kapeluszu,swobodny i zrelaksowny,siedzi okrakiem na krześle i wpatruje się w Alinę Charigot,młodą szwaczkę,kochankę Renoira,która w przyszłości zostanie żoną malarza.Paul Lhote obejmuje władczym gestem aktorkę Jeanne Samary.Oto kwintensencja radosnego spotkania obfitującego w wesołe rozmowy i...

Na półkach