Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni

Wydawnictwo: Ośrodek Karta
Dissidienty
literatura faktu
LubimyCzytać

Aleksander Podrabinek, buntując się przeciwko życiu na zasadach państwa sowieckiego, jako młody chłopak włącza się w ruch dysydencki. W samym jego centrum spotyka takie postaci jak Andriej Sacharow, Aleksander Sołżenicyn, Petro Hryhorenko, Aleksander Zinowjew. Opisuje akcje demokratyczne, odważnie demaskuje aparat represji i jego najokrutniejszą metodę – psychiatrię represyjną. Do dziś konsekwentnie i bezkompromisowo idzie drogą wolności jako niezależny dziennikarz i obrońca praw człowieka w Rosji. Zobacz więcej

źródło opisu: https://ksiegarnia.karta.org.pl

źródło okładki: https://ksiegarnia.karta.org.pl

Tomasz | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 marca 2017

"Dysydenci" są świadectwem okrucieństwa władzy komunistycznej przeciwko opozycjonistom. Ruch dysydencki zrodził się w Rosji aby walczyć o demokrację. Aleksander Podrabinek był jego działaczem za co został zesłany na daleką północ. W swojej książce opisuje lata walki, pobytu w więzieniu i zesłania. Autor tworzy opowieść o trudnych czasach ale nie pozbawia jej momentów humorystycznych. Tam gdzie są ludzie jest czas na smutek ale też i na radość. Polecam szczególnie osobom, ciekawym działania rosyjskiego aparatu komunistycznego.

Dawid J | 2017-08-08
Przeczytana: 12 września 2017