Wiersz arabski. Ewolucja formy

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Książka ta jest pierwszym polskim studium poświęconym ewolucji formy wiersza arabskiego. Jest to ukoronowanie badań autora, który opublikował wcześniej dwie pozycje książkowe, zajmujące się zagadnieniami wersologii i poetyki arabskiej. Warto też zaznaczyć, że trudno jest znaleźć odpowiednik tego typu publikacji wśród znanych mi pozycji obcojęzycznych (w tym arabskich), które miałyby tak szeroko zakrojony, przekrojowy charakter analizy formy wiersza arabskiego od jego początków po poezję współczesną, włączając w to utwory skomponowane w dialekcie irackim, którego autor jest znawcą.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=35024

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=35024