Obudź w dziecku olbrzyma

Wydawnictwo: Bettermind
Monixon

Współczesny świat stawia przed rodzicami wiele trudnych zadań wymagających wiedzy, kompetencji i doskonałej znajomości zagadnień rozwoju i wychowania dziecka. Niestety minęły już czasy, kiedy jedną z najbardziej atrakcyjnych wspólnych zabaw był podwórkowy berek i fikołki na trzepaku, a telewizja oglądana była co najwyżej raz dziennie, kiedy emitowana była dobranocka. W jaki więc sposób...

W jaki więc sposób rodzice mają wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci skoro rozrywki, które się im proponuje, niszczą ich zdrowie, osłabiają odporność organizmu, powodują apatię, niechęć do nauki, nawet depresję?

Poradnik „Obudź w dziecku olbrzyma” odpowie na te wszystkie pytania, rozwieje wszelkie wątpliwości, pokaże pułapki współczesnego świata i doradzi jak nie wpaść w ich sidła. Mariola Kurczyńska, uświadamia nam, iż nasze maluchy rodzą się geniuszami, a od nas – rodziców tylko zależy czy „obudzimy w dziecku olbrzyma”, czy też skutecznie stłamsimy wszelkie oznaki wyjątkowej inteligencji.

Autorka w swoim poradniku dzieli się z innymi rodzicami swoją wiedzą a przede wszystkim bogatym doświadczeniem. W zupełnie nowatorski sposób łączy wiedzę psychologiczną z praktyką terapeutyczną oraz osobistymi przeżyciami. Odważnie wrzuca do kosza na śmieci przestarzałe poglądy i opinie. Żegna się z mitami na temat wychowania dzieci w sposób lekki, z odrobiną ironii i dobrego humoru. Z poradnika dowiadujemy się, w jaki sposób powinniśmy kierować rozwojem dziecka by wydobyć wszystkie jego talenty i pozwolić rozwijać się wyjątkowym, niepowtarzalnym zdolnościom. Proste ćwiczenia, gry, zabawy, czy słuchanie odpowiedniej muzyki, poprowadzą rozwój naszego dziecka w taki sposób, by stworzyć idealną podstawę do rozwoju jego naturalnych zdolności.

źródło opisu: http://mariolakurczynska.pl/o-mnie/

źródło okładki: http://mariolakurczynska.pl/o-mnie/