Wszyscy byliśmy w Adamie. Jedność ludzkości w Adamia w nauczaniu ojców Kościoła.

Seria: Alfa i Omega
Wydawnictwo: W drodze
teologia, katolicyzm, patrystyka
religia
Ego_Sum

"Wszyscy ludzie są grzeszni, wszyscy potrzebują chrztu i odkupienia Chrystusa. W jaki sposób doszło do tego skażenia grzechem? Czy ludzkość stanowi jedność, czy każdy sam popełnia grzech? W książce niniejszej podziw budzi talent syntetyczny autorki i jej odwaga stawiania hipotez, które w jakiejś mierze dopiero będą czekały na weryfikację, ale już teraz badaczom ogromnie ułatwiają poruszanie...

W książce niniejszej podziw budzi talent syntetyczny autorki i jej odwaga stawiania hipotez, które w jakiejś mierze dopiero będą czekały na weryfikację, ale już teraz badaczom ogromnie ułatwiają poruszanie się w gąszczu proponowanych przez ojców Kościoła różnorodnych interpretacji jedności ludzi w Adamie". / Ze wstępu o. Jacka Salija OP

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/index.php?mod=book&id=1093

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/index.php?mod=book&id=1093